Sevilla pokazała w Manchesterze, że niemożliwe nie istnieje. Oto wyniki LE i LKE

Lech Poznań przegrał 1:4 z Fiorentiną i bardzo skomplikował sobie sytuację przed rewanżem w 1/4 finału. Tego dnia odbyły się również inne mecze w Lidze Europy i Lidze Konferencji Europy. Najwięcej emocji było w starciach FC Basel z OGC Nice i Manchesteru United z Sevillą.

W czwartek uwaga polskich kibiców skupiona była głównie na meczu Lecha z Fiorentiną. Niestety mistrz Polski przegrał na własnym stadionie 1:4 w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy i tym samym bardzo skomplikował sobie sytuację przed rewanżem. W innych meczach emocji również nie brakowało.

Liga Europy. Manchester United  sensacyjnie remisuje z Sevillą. Niespodzianka w Leverkusen

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie Manchesteru United z Sevillą. I było ono bardzo wyrównane, ale skuteczniejsi byli piłkarze z Premier League. W pierwszej połowie Marcel Sabitzer dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. W drugiej części Sevilla zaskoczyła wszystkich. Początkowo spisywała się bardzo słabo, ale w końcówce meczu zdobyła dwie bramki i doprowadziła do remisu.

W kolejnym meczu Juventus podejmował na własnym stadionie Sporting Lizbona. Pod koniec pierwszej połowy doszło do niepokojącej sytuacji. Wojciech Szczęsny złapał się za klatkę piersiową i zszedł z boiska. Lekką przewagę w tym meczu mieli goście, ale to Juventus był bardziej skuteczny. W 73. minucie gola strzelił Federico Gatti. Okazało się, że było to zwycięskie trafienie i ekipa z Turynu pokonała Sporting 1:0.

Do niespodzianki doszło z kolei w Leverkusen, gdzie miejscowy Bayer zremisował 1:1 z Royale Union SG, czyli zespołem, który jeszcze niedawno grał na zapleczu belgijskiej ligi. Gospodarze rozczarowali w tym meczu i mieli problemy ze stwarzaniem sytuacji. W ostatnim czwartkowym starciu w ćwierćfinale Ligi Europy Feyenoord pokonał AS Romę 1:0.

Komplet wyników ćwierćfinałowych meczów Ligi Europy

• Feyenoord 1:0 AS Roma
  • Bayer Leverkusen 1:1 Royale Union SG
  • Juventus 1:0 Sporting
  • Manchester United 2:2 Sevilla

Liga Konferencji Europy. Wyrównane starcie w Szwajcarii. FC Basel i Nicea zafundowały świetne widowisko

W ćwierćfinałach Ligi Konferencji najciekawiej zapowiadało się starcie FC Basel z Niceą. Potencjalni przyszli rywale Lecha Poznań nie rozczarowali. Spotkanie było bardzo wyrównane i oba zespoły oddały sporą liczbę strzałów. Świetne zawody rozegrali Zeki Amdouni i Terem Moffi, którzy zdobyli po dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2 i walka o awans do półfinału nadal jest otwarta.

W drugim ćwierćfinałowy meczu, który odbył się o tej porze, Anderlecht podejmował na własnym stadionie AZ Alkmaar. Spotkanie nie było zbyt emocjonujące, a goście bardzo rozczarowali. Tego samego nie można powiedzieć o ekipie z Brukseli, która popisała się świetną skutecznością i wygrała 2:0. W ostatnim czwartkowym meczu Ligi Konferencji KAA Gent z Kamilem Piątkowskim w składzie zremisował 1:1 z West Hamem.