Kibice Trabzonsporu poruszyli cały świat. Hołd dla Polski [WIDEO]

Kibice tureckiego Trabzonsporu tą oprawą poruszyli cały świat. Na trybunach wywiesili podobiznę strażaka, ratującego małe dziecko. To hołd dla wszystkich zaangażowanych w pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Swoją wdzięczność przekazują także do Polski.

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło Turcję, pochłonęło już ponad 38 tys. ofiar. W pomoc tamtejszej ludności zaangażowała się cała Europa. Do kraju wysłano tysiące strażaków, a ci bohatersko wyciągali ludzi spod gruzów zawalonych budynków, niejednokrotnie ratując w ten sposób życie. W wyjątkowy sposób podziękowali im za to kibice Trabzonsporu. Przed rozpoczęciem meczu z FC Basel w Lidze Konferencji Europy przygotowali niesamowitą, wzruszającą oprawę.

Zobacz wideo Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej? Rozmowa z Kamilem Bortniczukiem, ministrem sportu i turystyki

Kibice Trabzonsporu dziękują dzielnym strażakom. Ich oprawa łamie serca

Na jednej z trybun rozciągnęli podobiznę strażaka, trzymającego w rękach małe dziecko. W tle widać było zburzone budynki i maszyny, wykorzystywane do odgruzowania miast. Szczególnym elementem oprawy był kask strażacki, na którym znalazły się flagi państw najbardziej zaangażowanych w pomoc. Wśród nich znalazła się również flaga Polski. Wideo poniżej.

Namalowany strażak ma również na ramieniu żółtą opaskę z napisem: "Thank you". Uwagę zwraca także stojący obok niego pies. Znalazł się tam nieprzypadkowo. Okazuje się, że w ten sposób uczczono meksykańskiego psa Proteo, który sam zginął podczas jednej z akcji ratunkowych.

Trabzonspor dziękuje kibicom i sam angażuje się w pomoc. Przekażą pieniądze z biletów

Podziękowania kibicom za ich liczną obecność i piękną oprawę złożył klub. Poinformował także, że dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na szczytny cel. - Dziękujemy wszystkim kibicom naszej drużyny, którzy wykazali się ogromnym zainteresowaniem meczem z Basel. Pieniądze z biletów zostaną przekazane do strefy objętej trzęsieniem ziemi. Po raz kolejny pokazali, że jesteśmy razem - napisano na Twitterze.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Samo spotkanie rozgrywane w ramach 1/16 finału Ligi Konferencji Europy zakończyło się skromnym zwycięstwem Trabzonsporu 1:0. Jedyną bramkę dla tureckiej ekipy zdobył Duńczyk Jens Stryger Larsen. Rewanż odbędzie się 23 lutego w Bazylei.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.