Myśleli, że to Lewandowski uratował Barcelonę. Co za mecz. Gol za golem

Choć było to starcie tylko 1/16 finału Ligi Europy, to zapachniało Ligą Mistrzów. I to taką w najlepszym wydaniu. Manchester United na Camp Nou zremisował z Barceloną 2:2, a Marcus Rashford przyćmił Roberta Lewandowskiego.

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy goli, ale to nie oznacza, że działo się niewiele. Po prostu świetnie spisywali się bramkarze. Już w ósmej minucie Robert Lewandowski, który pierwszy raz w karierze mierzył się z Manchesterem United, wbiegł w pole karne i strzelił na bliższy słupek, jednak czujność zachował David de Gea.

W 28. minucie jeszcze lepszą interwencją popisał się Ter Stegen, który w sytuacji sam na sam zatrzymał Wouta Weghorsta. Kunsztem musiał się wykazać także kilka minut później po mocnym strzale Marcusa Rashforda.

A co się działo po przerwie?

Już w 50. minucie Barca wyszła na prowadzenie. Marcos Alonso świetnie główkował po rzucie rożnym. Kozłowana piłka zaskoczyła bramkarza United. Radość piłkarzy Xaviego nie trwała długo, bo zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Rashford uciekł lewym skrzydłem Marcosowi Alonso, a następnie huknął na bliższy słupek z ostrego kąta, czym zaskoczył bramkarza. No i zrobiło się 1:1. Dla Anglika był to już 22. gol w tym sezonie, w tym 13. po zakończeniu mundialu.

Po tych golach mecz się otworzył, zrobiło się coraz więcej wolnych przestrzeni na boisku. I już w 58. minucie Manchester znowu zranił Barcę. Rashford, który był motorem napędowym większości akcji MU, z łatwością minął Raphinhę, zagrał wzdłuż bramki, a Jules Kounde niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

W 78. minucie znów był remis. Raphinha zacentrował w pole karne do Lewandowskiego i choć Polak nie dotknął piłki, to i tak wpadła ona do bramki. Początkowo wszyscy myśleli, że gol trafi na konto Polaka. Powtórki pokazały jednak prawdę. W końcówce meczu oba zespoły wciąż atakowały, ale goli już nie oglądaliśmy. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Rewanż odbędzie się za tydzień. A co wcześniej? W najbliższy weekend Barcelona zagra u siebie z Cadizem, a United na Old Trafford podejmie Leicester.