Złe wiadomości dla Lecha. Pierwszy mecz w 1/16 finału LKE w trudnych warunkach [Terminarz]

Lech Poznań zmierzy się z Bodo/Glimt w 1/16 finału Ligi Konferencji. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrane w Norwegii, gdzie panują trudne warunki atmosferyczne, co utrudni grę Lechowi Poznań. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 23 lutego w Poznaniu.

W poniedziałek Lech Poznań poznał rywala, z którym zmierzy się w 1/16 finału Ligi Konferencji. Mistrz Polski trafił na norweskie Bodo/Glimt. Drużyna ta jest "spadkowiczem" z Ligi Europy, gdzie zajęła trzecie miejsce w grupie z dorobkiem czterech punktów. Wyższe pozycje zajęły Arsenal oraz PSV, a stawkę zamknął FC Zurych. 

Zobacz wideo To już patologia. Trybuny toną w małpkach

Spain Soccer La LigaXavi niezadowolony z losowania 1/16 LE. "Nie mamy szczęścia"

Pierwszy mecz Lech rozegra w Norwegii 

Losowanie z pewnością mogło być gorsze, ponieważ polska ekipa mogła trafić m.in. na Lazio. Zadanie nie będzie jednak należało do łatwych. W ubiegłorocznej edycji Ligi Konferencji Bodo/Glimt pokonało aż 6:1 AS Romę, czyli późniejszego triumfatora tych rozgrywek. Norweski zespół dotarł wówczas aż do ćwierćfinału, w którym odpadł właśnie z włoską drużyną. W pierwszym meczu rozegranym w Rzymie przegrał 0:4, a w rewanżu na własnym stadionie wygrał, ale tym razem 2:1. 

Pierwszy mecz pomiędzy Lechem a Bodo/Glimt zaplanowany jest na 16 lutego i odbędzie się w Norwegii, co nie jest dobrą wiadomością dla mistrza Polski, ponieważ panują tam trudne warunki atmosferyczne. Ten miesiąc jest najzimniejszym w całym roku i temperatura może spaść nawet do -10 ° C. W zeszłym sezonie podczas meczu pomiędzy Bodo/Glimt a Celtikiem termometry wskazywały z kolei -6° C. Piłkarze, którzy są nieprzyzwyczajeni do tak niskich temperatur, mogą nie grać na najwyższym poziomie. Na domiar złego na boisku rywala Lecha jest sztuczna murawa, która również sprawi problemy w płynnej grze. 

Rewanż pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrany 23 lutego w Poznaniu. 

  • Bodo/Glimt - Lech Poznań 16 lutego
  • Lech Poznań - Bodo/Glimt 23 lutego

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

thomas mueller/psgThomas Mueller znów nagrał filmik po wylosowaniu PSG w LM

Więcej o: