Mieszane opinie po wylosowanie Lecha w LKE. "Mało wdzięczny rywal"

Lech Poznań poznał rywala w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski zmierzą się z norweskim Bodo/Glimt. Eksperci i kibice są podzieleni, co do szans Lecha na awans. "Mało szczęśliwe losowanie", "Mogło być gorzej" - czytamy.

Lech Poznań, ku zaskoczeniu wszystkich, w czwartek pewnie pokonał na własnym boisku faworyzowany Villarreal 3:0. Dzięki zwycięstwie mistrzowie Polski zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy, a tym samym awans do 1/16 finału. W poniedziałek nasz jedyny przedstawiciel w europejskich pucharach poznał swojego kolejnego rywala. 

Zobacz wideo Krychowiak o zegarku Lewandowskiego na gali Złotej Piłki. Hit

Lech Poznań poznał rywala w 1/16 finału LKE. Twitter zapłonął od komentarzy

Poznaniacy mogą mówić o umiarkowanym szczęściu, bo trafili na norweski zespół Bodo/Glimt. Drużyna ta w ostatnich miesiącach radzi sobie bardzo dobrze w pucharach. W poprzedniej edycji LKE potrafili ograć u siebie nawet AS Romę, a więc późniejszego triumfatora rozgrywek aż 6:1. Na Stadio Olimpico w Rzymie wywalczyli natomiast remis 2:2. 

Jak zwykle przy okazji ważnych dla polskiego futbolu wydarzeń, w sieci szybko pojawiły się reakcje ekspertów i kibiców. Jak oceniają oni losowanie Lecha i szansę na przejście Bodo/Glimt? Zdania są podzielone. 

"Mało szczęśliwe losowanie Lecha. Bodo/Glimt rozwaliło w 21/22 Romę Mourinho 6:1, na cztery mecze z R przegrali tylko raz. Daleki, zimny wyjazd na sztuczną murawę. Trenerem Kjetil Knutsen, bardzo dobry taktyk, chwalony przez Mourinho. Niedawno rozważało go jako nowego trenera Brighton" - pisze Michał Borkowski z Kanału Sportowego i Viaplay. 

"Z plusów - w styczniu klub ma opuścić Ola Solbakken, największa gwiazda Bodo/Glimt. Kończy mu się kontrakt, prawdopodobnie przeniesie się do Romy" - dodał w kolejnym wpisie. 

"Bodo/Glimt. Witaj stary przyjacielu, sztuczna murawo" - krótko napisał Leszek Milewski z Goal.pl. 

- Nie jestem zadowolony, ale mogło być gorzej. Wierzę, że powalczymy, a awans nie będzie sensacją. Kluczem mecz w Norwegii. Mam nadzieję, że będzie pierwszy - ocenił nasz redakcyjny kolega ze Sport.pl Filip Modrzejewski.

- Fajne losowanie, liczę na otwarty dwumecz. Forma Bodø/Glimt mocno sinusoidalna, ale nie zmienia to faktu, że u siebie w Europie są bardzo mocni. Zimą czeka ich wymiana kilku graczy, ale latem już pokazali, że mają pieniądze na transfery - - zauważa Paweł Tanona.

"W Norwegii gra się systemem wiosna - jesień, więc Bodø/Glimt będzie w przerwie między sezonami. B/G na początek stycznia ma zaplanowany początek okresu przygotowawczego, więc będą pracować przez miesiąc z myślą o tym meczu. Rok temu w 1/16 LK wygrali 3:1 i 2:0 z Celtikiem" - dodaje.

"Jasny gwint! Lech Poznań vs Bodo Glimt!" - pisze Michał Pol z Kanału Sportowego. W komentarzu wyraził przekonanie, że mistrzowie Polski awansują do 1/8 finału.

"Losowanie takie średnie dla mistrza Polski. Rywal nie jest atrakcyjny „marketingowo", ale nie wolno go lekceważyć. Bodo/Glimt to nie ta sama ekipa, która przegrywała z Legią. Norwegowie szybko się po tym ogarnęli i są niebezpieczni. Lech nie będzie miał łatwo" - uważa Michał Krzeszowski z igol.pl.

"Bodo/Glimt mało wdzięczny rywal. Silny, ale raczej niedoceniany. Nie budzi wielkiego strachu, respektu, a przecież to mocna drużyna. Nic, Lech musi awansować, żeby trafić na ciekawszy zespół" - pisze Jakub Treć z "Przeglądu Sportowego".

"Idealny termin na grę z tym rywalem. Będą przed sezonem, prawdopodobnie po zmianach kadrowych. Ich murawa jest czymś wyjątkowym (ostatnio słabo tam wyglądał np. Arsenal), ale rewanż gracie u siebie" - uważa Kuba Żywko. 

Pierwsze mecze 1/16 finału Ligi Konferencji Europy zaplanowano na 16 lutego 2023. Rewanże odbędą się 23 lutego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.