Twitter reaguje na losowanie FC Barcelony. "Mogli mieć więcej szczęścia"

"Można powiedzieć, że Hiszpanie mogli mieć więcej szczęścia w losowaniach" - czytamy na Twitterze po losowaniu par 1/16 finału Ligi Europy. FC Barcelonę czeka trudne zadanie, ponieważ w dwumeczu zmierzy się z Manchesterem United.

FC Barcelona słabo spisała się w Lidze Mistrzów i zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w grupie. W efekcie hiszpański zespół będzie grał w Lidze Europy. W poniedziałek poznał rywala, z którym zmierzy się w 1/16 finału tych rozgrywek. Drużynę Xaviego czeka bardzo trudny dwumecz, ponieważ trafiła na Manchester United. 

Zobacz wideo Skandal w ekstraklasie. "Jest na to przyzwolenie"

thomas mueller/psgThomas Mueller znów nagrał filmik po wylosowaniu PSG w LM

Dziennikarze reagują na wynik losowania

Jakub Kręcidło z Canal + Sport zwrócił uwagę, że hiszpańskie zespoły trafiły na bardzo wymagających przeciwników w europejskich pucharach i podał ciekawą statystykę dotyczącą meczów Manchesteru United.

- Liverpool – Real Madryt. Manchester United – FC Barcelona. Sevilla – PSV. Można powiedzieć, że Hiszpanie mogli mieć więcej szczęścia w losowaniach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W ostatnich pięciu sezonach Manchester United był eliminowany z europejskich pucharów przez hiszpańskie zespoły – dwa razy przez Sevillę (w tym finał LE), a po razie przez Barcelonę, Villarreal* i Atlético. Przeznaczenie? A może uda się przerwać tę serię z Barçą?" - napisał. 

"Barcelona Roberta Lewandowskiego w 1/16 finału Ligi Europy trafiła na Manchester United. Mała Liga Mistrzów w pucharze "pocieszenia"!" - napisał z kolei Mateusz Ligęza z Radia ZET. 

W zabawny sposób do losowania odniósł się Kamil Rogólski. "Kiedy musisz grać w Lidze Europy i pie...ny Zoltan Gera losuje ci Manchester United na dzień dobry." - czytamy. 

Michał Borkowski z Viaplay uważa, że dwumecz FC Barcelony z Manchesterem United jest dobrą wiadomością dla Juventusu. "Z perspektywy Juventusu doskonała wiadomość, że już na tym etapie ktoś z duetu Barcelona - Manchester poleci. Ale będzie meczycho." - napisał. 

"FC Barcelona vs Manchester United w Lidze Europy. Chyba nie można było wymyśleć lepszej reklamy dla tych rozgrywek, mecz godny nawet kluczowych meczów w fazie pucharowej LM." - napisał Maciej Łanczkowski z tygodnika "Piłka nożna". 

"FC Barcelona vs Manchester United - Liga Europy nową Ligą Mistrzów" - skomentował krótko Radosław Nawrot. 

Więcej o: