FC Barcelona czeka na rywala w 1/16 finału LE. Gdzie i kiedy oglądać losowanie? [TRANSMISJA TV, STREAM]

Już w poniedziałek o 13:00 FC Barcelona pozna rywala w 1/16 finału Ligi Europy. Drużyna z Katalonii na tak wczesnym etapie może zmierzyć się z wymagającym przeciwnikiem. Gdzie oglądać losowanie? [Transmisja tv, stream online].

FC Barcelona w bardzo słabym stylu zaprezentowała się w Lidze Mistrzów. Hiszpański zespół dwukrotnie pokonał jedynie najsłabszą ekipę w grupie - Viktorię Pilzno. W związku z tym drużyna Xaviego zajęła trzecie miejsce i na wiosnę zagra w Lidze Europy.

FC Barcelona czeka na rywala

FC Barcelona zmagania w fazie pucharowej tego turnieju rozpocznie od 1/16 finału. Na tym etapie zmierzy się z jedną z drużyn, która zajęła drugie miejsce w fazie grupowej Ligi Europy. Kibice hiszpańskiego zespołu już na samym początku będą mogli liczyć na wielkie emocje i starcie z trudnymi rywalami (Manchester United lub AS Roma) Losowanie może też być dla nich szczęśliwe i istnieje również szansa na dwumecz ze zdecydowanie niżej notowanymi zespołami takimi jak na przykład FC Midtjylland.

Gra w Lidze Europy z pewnością nie była celem Roberta Lewandowskiego, ale dzięki temu Polak stanie przed szansą na wygranie tego turnieju po raz pierwszy w historii. W przeszłości napastnik wygrał Ligę Mistrzów w barwach Bayernu Monachium (sezon 2019/2020).

W 1/16 finału Ligi Europy udział weźmie także między innymi Juventus, który zakończył fazę grupową Ligi Mistrzów z zaledwie trzema punktami na koncie. Tak niewielki dorobek pozwolił jednak ekipie z Turynu zająć trzecie miejsce.