Austriacy przerażeni Polakami. "Jedni z najbardziej agresywnych w Europie"

Lech Poznań w czwartek 27 października zmierzy się na wyjeździe z Austrią Wiedeń w kolejnym meczu Ligi Konferencji Europy. Austriacy obawiają się przyjazdu kibiców polskiej drużyny, których nazywają wprost "chuliganami". Miejscowa policja wprowadza natomiast specjalne zasady na czas wydarzenia.

Lech Poznań w czwartek 27 października rozegra kolejny mecz w Lidze Konferencji Europy. Mistrzowie Polski tym razem udadzą się do Wiednia, by zagrać z Austrią Wiedeń. Zwycięstwo może już niemal zagwarantować naszemu jedynakowi w europejskich pucharach awans do fazy play-off.

Zobacz wideo Jeremy Sochan jak Rodman! Czy Polak podbije NBA? Już przeszedł do historii

Austriacy obawiają się przyjazdu kibiców Lecha Poznań. "Jedni z najbardziej agresywnych w Europie"

W Austrii nie cieszą się jednak na spotkanie z Polakami. W Wiedniu, w związku z meczem, policja jest w stanie podwyższonej gotowości. Wszystko z uwagi na przyjazd kibiców Lecha. Lokalne media nazywają ich "jednymi z najbardziej agresywnych w Europie". To opinia portalu kurier.at, który informuje, że ustanowiono specjalne zasady na to wydarzenie. 

John van den Brom i Filip Bednarek przed meczem w Wiedniu z Austrią Trener Lecha Poznań wprost o meczu z Austrią Wiedeń

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Każdy kibic wchodzący na stadion musi pokazać swoją odzież i wszystkie przyniesione ze sobą przedmioty" - czytamy. "Ponieważ należy spodziewać się agresywnych kibiców, plac wokół stadionu został uznany za strefę wyjątkową. Polski klub często pojawiał się na pierwszych stronach gazet z powodu zamieszek chuliganów" - dodano

Policjanci dokładnie skontrolują każdego fana Lecha, który zechce wejść na stadion. Miejscowym fanom zaleca się natomiast, by na mecz przybyli komunikacją miejską.

Lech Poznań po czterech meczach ma na koncie 5 punktów i zajmuje drugie miejsce w grupie C za Villarrealem (12 punktów). Austria Wiedeń natomiast jak na razie wywalczyła tylko 1 punkt i zamyka tabelę. W pierwszym meczu tych drużyn, który odbył się 15 września w Poznaniu, "Kolejorz" wygrał wysoko 4:1. 

Germany Soccer Champions League Gdzie oglądać hit LM Barcelona - Bayern? Ważny wybór dla polskich kibiców

Więcej o: