Świetne wieści dla Lecha. Tak wygląda sytuacja w grupie [TABELA]

Villarreal wygrał na wyjeździe z Austrią Wiedeń 1:0 i ma tym samym komplet zwycięstw w tej edycji Ligi Konferencji Europy. Co to zmienia w kontekście czwartkowego meczu Lecha?

Trwa czwarta kolejka Ligi Konferencji Europy, w której to hiszpański Villarreal wygrał z Austrią Wiedeń 1:0.

Zobacz wideo Lewandowski jak duch. Ta sytuacja mówi wszystko

Villarreal wygrywa z Austrią Wiedeń. Sytuacja Lecha Poznań

Po wygranej Hiszpanów w Wiedniu Lech Poznań staje przed ogromną szansą. Obecnie Villarreal ma 12 pkt, Lech Poznań cztery, Hapoel Beer Szewa dwa, a Austria tylko jeden. Pierwszy zespół awansuje do 1/8 finału LKE, zaś drugi zagra w 1/16 finału LKE.

  1. Villarreal - 12 punktów, bramki 12:4
  2. Lech Poznań* - 4 punkty, bramki 7:5
  3. Hapoel Beer Szewa* - 2 punkty, bramki 1:2
  4. Austria Wiedeń - 1 punkt, bramki 1:10

* - mecz rozegrany mniej. 

Jeśli Lech Poznań wygra z Hapoelem Beer Szewą, to jego przewaga nad Izraelczykami będzie wynosić pięć punktów i aż sześć nad Austrią. To oznacza, że któryś z tych dwóch zespołów będzie musiał wygrać oba mecze, a także liczyć, że Lech nie zdobędzie ani jednego punktu do końca rozgrywek. 

Obecnie Villarreal trenowany przez Unaia Emery'ego zajmuje ósme miejsce w lidze hiszpańskiej, z dorobkiem 12 punktów. Zdecydowanie lepiej idzie im w LKE, gdzie są liderem, pokonując kolejno Lecha Poznań 4:3, 2:0 z Hapoelem Beer Szewa oraz dwukrotnie z Austrią Wiedeń 5:0 i 1:0.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Austria Wiedeń zajmująca ostatnie miejsce w grupie Ligi Konferencji Europy, prezentuje się nie najlepiej również w rodzimej lidze. Dopiero piąte miejsce w tych rozgrywkach oraz strata 11 oczek do drużyny RB Salzburg, nie mogą nastrajać tamtejszych kibiców optymizmem. 

Mecz Hapoel Beer Szewa - Lech Poznań rozpocznie się o godzinie 21:00. Zapraszamy do śledzenia relacji live na Sport.pl.

Więcej o: