Rywal Lecha zagrał tak, że szczęka opada. Demolka w LKE

W czwartkowy wieczór zmierzyli się ze sobą grupowi rywale Lecha Poznań w Lidze Konferencji - Villarreal i Austria Wiedeń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem hiszpańskiej ekipy 5:0. Kapitalne zawody rozegrał Jose Luis Morales, który trzykrotnie pokonał bramkarza drużyny z Wiednia.

W czwartek o 18:45 Lech Poznań podejmował na własnym stadionie Hapoel Beer Szewa. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Tego samego dnia o 21:00 w Hiszpanii zmierzyli się ze sobą grupowi rywale mistrza Polski - Villarreal i Austria Wiedeń.

Villarreal nie dał szans Austrii Wiedeń

Faworytem tego meczu była ekipa z Hiszpanii, która w zeszłym sezonie dotarła do półfinału Ligi Mistrzów. Mimo tego starcie w nieco lepszym stylu rozpoczęła austriacka drużyna, która już w 12. minucie była blisko objęcia prowadzenia. Piłkę w polu karnym otrzymał Manfred Fischer, ale jego strzał okazał się niecelny. Zaledwie sześć minut później to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu.  Na listę strzelców wpisał się Alex Baena po dośrodkowaniu Samuela Chukwueze.

Austria Wiedeń była blisko wyrównania stanu rywalizacji w 24. minucie, ale sędzia nie uznał gola strzelonego przez Muharema Huskovicia, ponieważ zawodnik był na spalonym. W dalszej części meczu przeważała ekipa Villarrealu. Przyniosło to skutki w końcówce pierwszej połowy, kiedy to prowadzenie podwyższył Arnaut Danjuma. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Alex Baena. 21-letni Hiszpan jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie i w 12 meczach ma na koncie już siedem goli.

W drugiej części spotkania Austria Wiedeń miała kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, ale z ośmiu strzałów w kierunku bramki, zaledwie dwa okazały się celne i zostały obronione przez Filipa Jorgensena. Niewykorzystane okazje austriackiej ekipy wykorzystał Villarreal, a konkretnie jeden zawodnik - Jose Luis Morales. W 76. minucie Hiszpan strzelił gola na 3:0. Cztery minuty później ten sam zawodnik zdobył kolejną bramkę. Na tym się nie zatrzymał i w 88. minucie już po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. Wynik do końca meczu już się nie zmienił i Villarreal pokonał Austrię Wiedeń 5:0.

Villarreal 5:0 Austria Wiedeń

Strzelcy: Alex Baena 18', Arnaut Danjuma 43', Jose Luis Morales 76', 80', 88'

Villarreal po trzech meczach ma komplet zwycięstw na koncie i z dorobkiem dziewięciu punktów jest liderem grupy C. Austria Wiedeń z kolei zamyka stawkę i do tej pory zgromadziła zaledwie jeden punkt. Lech Poznań plasuje się na drugiej pozycji (cztery punkty), a Hapoel Beer Szewa zajmuje trzecie miejsce (dwa punkty). W następnej kolejce Ligi Konferencji Villarreal ponownie zmierzy się z Austrią Wiedeń, ale tym razem na wyjeździe. Spotkanie zaplanowane jest na 13 października o 18:45.