Strzelił cztery gole w meczu polskiej ekstraklasy, teraz jest bohaterem w LE

Adam Gyurcso, były piłkarz Pogoni Szczecin, autor czterech goli w meczu polskiej ekstraklasy, został bohaterem rozegranego w Krakowie meczu: Dynamo Kijów - AEK Larnaca. Cypryjczycy wygrali go 1:0.

Mecz drugiej kolejki grupy B Ligi Europy: Dynamo Kijów - AEK Larnaca ze względu na sytuację na Ukrainie, został rozegrany na stadionie Cracovii. Obejrzało go tylko 3362 kibiców. Dla porównania Dynamo Kijów grało już w Łodzi i np. ich decydujący pojedynek eliminacyjny w Lidze Mistrzów obejrzało ponad 16 tys. widzów.

Polska awansowała w krajowym rankingu UEFA po zwycięstwie LechaPolska awansowała w krajowym rankingu UEFA po zwycięstwie Lecha

Adam Gyurcso bohaterem Cypryjczyków

Już po zaledwie ośmiu minutach meczu w Krakowie padła pierwsza bramka. Zdobył ją dla drużyny z Cypru strzałem z rzutu wolnego - Adam Gyurcso. Ten 31-letni napastnik jest dobrze znany polskim kibicom. Grał bowiem w Pogoni Szczecin w latach 2015-2018. W polskiej ekstraklasie Adam Gyurcso wystąpił w 67 spotkaniach. Zdobył w nich dziewięć bramek i miał dwanaście asyst. Głośno było o nim po wygranym 6:2 meczu z Wisłą Kraków, w którym strzelił aż cztery gole.

Trafienie Węgra w meczu z Dynamem Kijów okazało się zwycięskie. Adam Gyurcso według portalu "Sofascore" otrzymał jedną z najwyższych ocen w drużynie - 7,2. Wyższe dostali tylko dwaj piłkarze: stoper Hrvoje Milicević i były zawodnik Wisły Płock - Angel Garcia. W zespole z Kijowa 68 minut grał reprezentant Polski - Tomasz Kędziora. Dostał notę 6,8.

W innym meczu tej grupy Rennes zremisował u siebie z Fenerbahce SK 2:2 (0:0).

Cypryjczycy dzięki wygranej awansowali po dwóch kolejkach na trzecie miejsce w tabeli (mają trzy punkty). Prowadzi Fenerbahce SK przed Rennes (oba zespoły po cztery punkty). Tabelę zamyka Dynamo Kijów.

Austriacy reagują na klęskę z Lechem Poznań w LKEAustriacy reagują na klęskę z Lechem Poznań w LKE

W następnej kolejce Fenerbahce SK podejmie AEK Larnaca, a Rennes zmierzy się z Dynamem Kijów.