Skandal na meczu Ligi Europy. Atak na sędziego [WIDEO]

Podczas pierwszej kolejki Ligi Europy cypryjska Omonia Nikozja na własnym stadionie mierzyła się z Sheriffem Tyraspol. W 55. minucie meczu doszło do skandalicznych wydarzeń z udziałem kibiców gospodarzy, którzy zaatakowali bocznego sędziego.

W ramach pierwszej kolejki piłkarskiej Ligi Europy drużyna Omonii Nikozja przegrała z mołdawskim Sheriffem Tyraspol aż 0:3. Bramki dla drużyny gości zdobyli Rasheed Ibrahim Akanbi, Iyayi Believe Atiemwen oraz Mouhamed Diop. Na początku drugiej połowy na stadionie w Nikozji byliśmy świadkami kuriozalnych scen z udziałem kibiców Omonii, które doprowadziły do przerwania spotkania.

Skandal na meczu Omonia Nikozja - Sheriff Tyraspol. Sędzia oberwał butelką

W 55. minucie meczu tuż po drugiej bramce dla gości, którą z rzutu karnego zdobył Atiemwen, na Stadion GSP w Cyprze mocno zawrzało. Rozwścieczeni kibice Omonii zaczęli rzucać różnymi przedmiotami z trybun wprost na murawę. Niefortunnym poszkodowanym okazał się boczny sędzia, który został uderzony w głowę kubkiem z piwem.

Główny arbiter spotkania - Słowak Rade Obrenovic postanowił na kilka minut przerwać mecz, aby emocje na stadionie nieco opadły. Spekuluje się, że tak ostra reakcja kibiców gospodarzy została wywołana przez ostentacyjne gesty Atiemwena po strzelonej bramce w stronę zwolenników Omonii.

Omonia Nikozja trafiła do "grupy śmierci"

Oprócz Sferiffu Tyraspol, cypryjska drużyna w grupie E trafiła na Real Sociedad oraz Manchester United. Piłkarze Erika ten Haga we wczorajszym meczu przegrali z Hiszpanami 0:1 po bramce Bariasa Mendeza. Obecna sytuacja w grupie prezentuje się następująco:

• 1. Sheriff Tyraspol 3 pkt, 3:0
  • 2. Real Sociedad 3 pkt, 1:0
  • 3. Manchester United 0 pkt, 0:1
  • 4. Omonia Nikozja 0 pkt, 0:3