Unai Emery podsumowuje Lecha Poznań

- Lech ma dobrych technicznie piłkarzy i stwarza wiele okazji - mówi Unai Emery po meczu Villarreal - Lech Poznań (4:3) w pierwszej kolejce Ligi Konferencji Europy.

Unai Emery jest zadowolony ze zwycięstwa swojej ekipy, aczkolwiek podkreśla, że nie spisała się najlepiej. Hiszpańskie media zwracają uwagę przede wszystkim na ogromną liczbę zmian w podstawowym składzie, co doprowadziło do problemów w starciu z Lechem Poznań (o którym szerzej można przeczytać tutaj >>), ale Emery broni tego wyboru.

Zobacz wideo Arkadiusz Milik fanem golfa? Trafił!

- Wygrywanie w Europie jest bardzo trudne. Lech dobrze gra w piłkę, a objął prowadzenie po naszym błędzie. I wyrównali, gdy my straciliśmy koncentrację i zmniejszyliśmy intensywność. Wynik 4:3 jest sprawiedliwy. Przeżywałem już takie mecze, w których jesteś faworytem i masz przewagę, ale potem pojawiają się kłopoty - mówi Emery, cytowany przez "Markę".

Unai Emery tłumaczy zmiany na mecz Villarreal - Lech w LKE

- Naszym celem jest wygranie grupy. Wygrywanie jest ważne i to właśnie zrobiliśmy - powiedział i dodał, że zmiany w składzie wynikały z urazów oraz z chęci dania szansy większej liczbie zawodników, bo "każdy może być podstawowym zawodnikiem, taki jest nasz cel". 

- Lech ma dobrych technicznie piłkarzy i stwarza wiele okazji. Musimy być na to gotowi, a dzisiaj nie byliśmy tak dobrzy w obronie, jak w lidze. W ataku było już lepiej. Musimy odpowiednio dostosowywać presję do rywala i mamy problem ze skutecznością.

W drugim meczu tej grupy Austria Wiedeń zremisowała 0:0 z Hapoelem Beer Szewą. Za tydzień odbędą się mecze drugiej kolejki: Lech zagra u siebie z Austrią, a Villarreal pojedzie do Izraela na mecz z Hapoelem. Oba spotkania rozpoczną się o 21:00 w czwartek.

Więcej o: