Piłkarze Arsenalu dowiedzieli się o śmierci królowej Elżbiety w trakcie meczu. Błyskawiczna reakcja [WIDEO]

Arsenal dowiedział o śmierci królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II w trakcie meczu Ligi Europy z FC Zurich. Angielski klub postanowił w wyjątkowy sposób uczcić śmierć monarchini, zarządzając minutę ciszy przed rozpoczęciem drugiej połowy.

W czwartek wieczorem świat obiegła bardzo smutna wiadomość. W wieku 96 lat zmarła Królowa Elżbieta II. Była najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Informacje o jej śmierci przekazały służby prasowe rodziny królewskiej.

Angielskie kluby reagują na śmierć Królowej Elżbiety II

Wiadomości o śmierci monarchini pojawiły się w momencie trwania meczu Ligi Europy pomiędzy Arsenalem i FC Zurich. Klub z Londynu przed rozpoczęciem drugiej części spotkania ogłosił minutę ciszy. Ponadto na oficjalnym profilu tego zespołu na Twitterze został opublikowany wpis, w którym wyrażono smutek spowodowany śmiercią Elżbiety II. Arsenal zmienił także kolory herbu na biało-czarne, by oddać żałobę, w której się pogrążył. "Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomościami o śmierci Jej Wysokości. Wraz z wieloma naszymi kibicami, poświęcimy czas na opłakiwanie i refleksję nad jej niesamowitym życiem i oddaną służbą" - czytamy w oświadczeniu.

W podobny sposób zareagował także Manchester United. Klub wydał oświadczenie, w którym poinformował, że przed zaplanowanym na 21:00 meczu z Realem Sociedad odbędzie się minuta ciszy. "Manchester United podziela smutek całego narodu po informacji o odejściu Jej Wysokości Królowej Elżbiety II" - czytamy.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Arsenal ostatecznie pokonał FC Zurich 2:1. Bramki dla angielskiej drużyny strzelali Marquinhos oraz Edward Nketiah. Szwajcarzy odpowiedzieli trafieniem Mirlinda Kryeziu. Kolejnymi rywalami ekipy Mikela Artety w Lidze Europy będą PSV Eindhoven oraz Bodo/Glimt. Z holenderskim zespołem zmierzą się już w najbliższą środę o 21:00.