Fatalne wieści dla Rakowa przed walką o LKE. Potwierdził się czarny scenariusz

Fatalne informacje dla Rakowa Częstochowa. Jak przekazał klub w oficjalnym komunikacie, Ben Lederman będzie pauzował przez dwa miesiące z powodu kontuzji barku, której nabawił się jeszcze w trakcie spotkania z Górnikiem Zabrze.

Raków Częstochowa świetnie sobie radzi w europejskich pucharach, ale przed rywalizacją ze Slavią Praga w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy musiał skupić się na lidze. Po porażce przed tygodniem w Zabrzu z Górnikiem 0:1 zespół Marka Papszuna mierzył się z Jagiellonią, która do tego spotkania przystępowała po trzech przegranych z rzędu. I doszło do niespodzianki - Raków jedynie zremisował z Jagiellonią 2:2.

Zobacz wideo Koka, Dżem i kontrakt z Realem na 75 mln euro. Lewandowski jak "szedł, to biegł, bo nienawidzi chodzić"

Fatalne informacje dla kibiców Rakowa Częstochowa. Długa przerwa Ledermana

Niestety, to nie jedyna zła wiadomość dla Marka Papszuna i Rakowa Częstochowa po meczu z Jagiellonią. Podczas poprzedniego spotkania, z Górnikiem Zabrze, Ben Lederman opuścił boisko z powodu urazu w 69. minucie gry. We wtorek klub podał nowe informacje na temat stanu zdrowia swojego pomocnika.

John van den BromVan den Brom nie nie dotrzymał słowa. Nie pojawił się w "Lidze+ Extra"

- Ben Lederman będzie pauzował przez około dwa miesiące z powodu kontuzji barku. W 69. minucie meczu z Górnikiem Zabrze nasz pomocnik opuścił boisko z urazem. Doszło do zwichnięcia stawu barkowego. Po serii konsultacji lekarskich zawodnik rozpoczął już rehabilitację - przekazał klub w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

W dotychczasowych meczach Rakowa Częstochowa Ben Lederman był jedną z wyróżniających się postaci. W siedmiu występach zanotował dwie asysty, a udany występ w pojedynku ze Spartakiem sprawił, że stał się kluczowym piłkarzem zespołu Marka Papszuna.

Raków Częstochowa tym samym mocno osłabiony przystąpi do rywalizacji w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Pierwsze spotkanie ze Slavią Praga już w najbliższy czwartek o 18:00. Następnie rewanż w Pradze odbędzie się 25 sierpnia, o godz. 19:00.

Więcej o: