Rywal Lecha Poznań zamknął sprzedaż biletów. Niewiarygodne. "Nasz sposób"

Kibice Lecha Poznań "zmusili" Vikingur Reykjavik do zamknięcia sprzedaży biletów na mecz 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Dlaczego? "Jest ich zbyt wielu na Islandii" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Informacje o sprzedaży dostaną osoby, które są zapisane na listę mailingową.

Eliminacje Ligi Konferencji Europy wkraczają w decydującą fazę. W walce o europejski puchary zostały już tylko dwa kluby: mistrz i wicemistrz Polski. Raków Częstochowa zmierzy się w III rundzie ze Spartakiem Trnava. Lech Poznań z kolei zagra z islandzkim Vikingurem Reykjavik. Pierwsze spotkanie między tymi dwiema drużynami odbędzie się 4 sierpnia na Islandii. Początek o godz. 20:45. 

Zobacz wideo Hiszpanie i Niemcy punktują Lewandowskiego. Burza po transferze [SPORT.PL LIVE #29]

Kibice Lecha zagrożeniem dla meczu? "To nasz sposób na sprzedaż"

Do meczu jeszcze kilka dni, ale Vikingur Reykjavik już musiał zareagować na zainteresowanie kibiców Lecha Poznań. Dlatego klub zamknął otwartą sprzedaż biletów na spotkanie rozgrywane w stolicy Islandii. "W związku z tym, że na mecz zabraknie biletów, szczegóły ws. sprzedaży biletów ogłosimy tylko przez naszą listę mailingową" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego klub zdecydował się na tak skrajne rozwiązanie? "Dzieje się tak ze względu na dużą liczbę kibiców Lecha Poznań zlokalizowanych na Islandii. To jest nasz sposób na sprzedaż biletów dla fanów naszego klubu" - wytłumaczono na stronie. 

Leo Messi zatrzymuje ochroniarzy i pozwala im dopuścić do siebie młodego fanaMessi zobaczył młodego kibica. Klasa sama w sobie. Nagranie podbija sieć

Więcej informacji o sprzedaży biletów na pierwszy mecz III rundy eliminacji LKE można uzyskać pisząc do Vikingura Reykjavik na ich Facebooka. To rozwiązanie dla osób, które nie znajdują się na liście mailingowej klubu. 

Według portalu Transfermarkt.de stadion w Reykjaviku ma niespełna półtora tysiąca miejsc. Nic dziwnego, że władze klubu boją się o liczbę polskich kibiców na trybunach. Tylko na ostatnim meczu ekstraklasy, w którym Lech Poznań przegrał 1:3 z Wisłą Płock, pojawiło się ponad 14 tys. osób. Podobnej liczby można też się spodziewać na rewanżowym meczu Lecha z Vikingurem Reykjavik. Ten odbędzie się 11 sierpnia. 

Jeszcze we wtorek, 2 sierpnia polskie kluby poznają potencjalnych rywali w 4. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Losowanie odbędzie się o godz. 14:00. Potencjalnych rywali obu drużyn znajdziecie w naszym tekście na Sport.pl.

"Transfer do Anglii tego lata jest wykluczony. Ten kierunek zawsze był celem Drągowskiego"

Więcej o: