"Żenująca akcja" burmistrza Frankfurtu podczas fety. "Dobrze, że go Rode nie uderzył"

Dziwacznie zachował się burmistrz Frankfurtu w trakcie fety z okazji zdobycia przez Eintracht Ligi Europy. Peter Feldmann zabrał trofeum, co potężnie zdziwiło trenera i kapitana drużyny.

W środę Eintracht Frankfurt po raz drugi w historii zdobył europejskie trofeum. Do sukcesu w Pucharze UEFA w sezonie 1979/80 niemiecki klub dołożył Ligę Europy. Drużyna Olivera Glasnera pokonała po rzutach karnych Rangers FC.

Zobacz wideo

Eintracht wielkie świętowanie rozpoczął jeszcze tego samego dnia. Piłkarze, sztab szkoleniowy i część kibiców bawili się w Sewilli. Reszta fanów świętowała we Frankfurcie, bo Eintracht przygotował dla swoich kibiców wielką strefę i telebim na stadionie.

Sepp BlatterSekskandal w FIFA. Sepp Blatter miał być wśród oprawców

Wszyscy razem cieszyli się z wielkiego triumfu w czwartkowe popołudnie w niemieckim mieście. Na rynku została zorganizowana strefa dla kibiców Eintrachtu, a piłkarze zostali zaproszeni do ratusza. To z niego zawodnicy prezentowali kibicom cenne trofeum.

Zaskakujące zachowanie burmistrza Frankfurtu

Tuż przed rozpoczęciem ceremonii nie popisał się burmistrz Frankfurtu - Peter Feldmann. W korytarzu prowadzącym do tarasu, na którym mieli pojawić się zawodnicy, Feldmann odebrał trofeum Glasnerowi oraz kapitanowi drużyny Sebastianowi Rode i to on chciał wyprowadzić je przed kibiców. 

Jeremy SochanJeremy Sochan może trafić do San Antonio Spurs. "Coś niesamowitego"

Zachowanie burmistrza wyraźnie zaskoczyło trenera i zawodnika Eintrachtu. Glasner nie mógł uwierzyć w nadgorliwość Feldmanna, a Rode wyraźnie przewrócił oczami w dezaprobacie dla zachowania polityka.

"Żenująca akcja. Cóż, dobrze, że Rode nie uderzył burmistrza za to przedziwne zachowanie" - krótko skomentowali dziennikarze portalu Sportsillustrated.de.

Więcej o: