Zamieszki z udziałem kibiców Eintrachtu i West Hamu. Zatrzymano 30 osób

Gorąca atmosfera przed rewanżowym meczem w półfinale Ligi Europy pomiędzy Eintrachtem Frankfurt i West Hamem udzieliła się już na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem. W okolicach dworca we Frankfurcie doszło do starć, w wyniku których policja zatrzymała łącznie 30 osób.

Przed rewanżowym starciem we Frankfurcie w lepszej sytuacji była drużyna występująca na co dzień w Bundeslidze. Zespół Olivera Glasnera wygrał w Londynie 2:1 i w perspektywie rewanżu na własnym obiekcie był uważany za faworyta dwumeczu, którego stawką był awans do finału Ligi Europy.

Zobacz wideo Drugie dno w zatrudnieniu Lewandowskiego? "Nikt się z tym nie kryje"

Seattle Sounders świętuje wygraną w Lidze Mistrzów CONCACAFPiłkarski hegemon w CONCACAF strącony z tronu. Amerykanie czekali na to ponad 20 lat

Zatrzymano 30 kibiców Eintrachtu i West Hamu

Zanim jednak rozpoczął się mecz, sporo pracy miała niemiecka policja. Lokalni funkcjonariusze poinformowali, że w okolicach dworca kolejowego zgrupowało się około ośmiuset kibiców West Hamu, którzy pojawili się tam w celu skonfrontowania swoich sił z fanami Eintrachtu. Dwóch zwolenników angielskiej drużyny zostało rannych i odwieziono ich do szpitala.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niemiecka policja przekazała, że łącznie zatrzymano około 30 osób, wśród których znaleźli się zarówno kibice Eintrachtu, jak i West Hamu. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że rywalizacja będzie niezwykle zacięta, jednak z pewnością nikt nie zakładał, że takowa będzie również poza stadionem.

Starcia już w czwartek rano w pubie

Do starć pomiędzy grupami złożonymi z kibiców obu drużyn doszło już w czwartkowy poranek. Przed jeden z pubów we Frankfurcie podjechały dwie furgonetki, z których wysiadło około 15-20 osób. Świadkowie zdarzenia zeznawali, że wszyscy mieli na sobie symbole świadczące o kibicowaniu Eintrachtowi.

Kibice Eintrachtu Frankfurt zaatakowali fanów West Hamu. Jedna osoba rannaKibice Eintrachtu Frankfurt zaatakowali fanów West Hamu. Jedna osoba ranna

Zamaskowani agresorzy weszli do pubu i zaatakowali przebywających tam zwolenników West Hamu. Jeden z nich doznał niegroźnych obrażeń. Następnie sprawcy zamieszania wyszli z pubu, wrócili do furgonetek i odjechali z miejsca zdarzenia w bliżej nieokreślonym kierunku. Policja jak dotąd nie zdołała ich zlokalizować.

Więcej o: