Historyczny wyczyn Arkadiusza Milika. Dorównał francuskiej legendzie

Arkadiusz Milik został bohaterem Olympique Marsylia w meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Polak zdobył dwie bramki, a jego drużyna zwyciężyła 2:1. Dzięki tym trafieniom Milik wyrównał imponujący rekord legendy francuskiego futbolu.

Arkadiusz Milik nie mógł sobie wymarzyć lepszego występu w czwartek przeciwko FC Basel. Polak zdobył dwie bramki i poprowadził Olympique Marsylia do zwycięstwa 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Tym samym nasz rodak ma już na koncie osiem goli zdobytych w europejskich pucharach w tym sezonie.

Arkadiusz Milik wyrównał rekord francuskiej legendy. Jest pierwszy od ponad 30 lat

W 19. minucie Milik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Matteo Guendouzim. Polak zdecydował się na efektowne uderzenie w stylu "Panenki". Podcięta przez niego piłka zupełnie zaskoczyła bramkarza, który rzucił się w lewy róg bramki.

Po zmianie stron Arkadiusz Milik skompletował dublet. W 69. minucie skutecznie dobił uderzenie Valentina Rongiera. Drużynę Basel było stać jedynie na zdobycie bramki kontaktowej, której autorem został Sebastiano Esposito.

Jak wyliczył twitterowy profil OptaJean, który zajmuje się statystykami, Arkadiusz Milik przy okazji wyrównał wieloletni rekord legendarnego Jean-Pierre'a Papina. Milik jest pierwszym zawodnikiem Marsylii od czasu Francuza, który strzelił gola w pięciu kolejnych meczach klubu w europejskich pucharach. Papin dokonał tego w latach 1988-1989.

Przed meczem z FC Basel Arkadiusz Milik wpisywał się na listę strzelców w meczach Ligi Europy. Trafiał kolejno przeciwko Lazio Rzym, Galatasaray Stambuł, Lokomotiwowi Moskwa, oraz już w Lidze Konferencji Europy w starciu z Qarabagiem.

Szansę na pobicie rekordu Jean-Pierre'a Papina reprezentant Polski będzie miał już 17 marca. W przyszły czwartek Olympique Marsylia rozegra rewanż z FC Basel na wyjeździe. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:45.