Siedem bramek w Belgradzie, osiem w Eindhoven, a jeszcze Grabara obronił karnego [WYNIKI]

Dwie bramki Arkadiusza Milika w wygranym przez Marsylię 2:1 meczu z FC Basel, siedem bramek w Belgradzie czy osiem bramek w Eindhoven. Czwartkowe mecze Ligi Konferencji Europy przyniosły wiele wrażeń.

Dla polskich kibiców zdecydowanie najciekawszy wydawał się mecz Marsylii z FC Basel. Zdecydowanym bohaterem okazał się Arkadiusz Milik, którzy strzelił dwie bramki. Polak najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, odważył się na uderzenie w "stylu Panenki" i kompletnie ośmieszył bramkarza gości, który rzucił się w lewy róg bramki. Z kolei w 69. minucie spotkania Polak dobił do pustej bramki piłkę odbitą przez bramkarza. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Esposito.

Osiem bramek w Eindhoven

Aż osiem bramek obejrzeli kibice w Eindhoven, gdzie PSV mierzyło się z FC Kopenhagą, której bramki strzegł Kamil Grabara. Strzelanie rozpoczął już w 6. minucie Johannesson, wyprowadzając gości na prowadzenie. W 21. minucie wyrównał Gakpo, ale jeszcze przed przerwą kolejne dwie bramki dla gości zdobyli Biel i Lerager. Duński zespół prowadził do przerwy aż 3:1.

Arkadiusz MilikDwie bramki Arkadiusz Milika. Perfekcyjną "Panenka" ośmieszył bramkarza

Po przerwie PSV zdołało doprowadzić do remisu. Najpierw w 50. minucie Doan strzelił bramkę kontaktową, a 20 minut później gola zdobył Gakpo, który kilka minut wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał z "jedenanstki" obronił Grabara. Kopenhaga odpowiedziała golem Biela, ale w 85. minucie wynik meczu na 4:4 ustalił Zahavi, który pojawił się na boisku w przerwie.

Feyenoord rozbija Partizana w Belgradzie

Z kolei siedem bramek padło w starciu Partizana Belgrad z Feyenoordem. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. minucie po bramce Natcho, ale już siedem minut później był remis po trafieniu Toornstry. Tuż po przerwie gola dla Partizana zdobył Jović, ale od tej pory do głosu doszli piłkarze holenderskiego zespołu, którzy trafiali do siatki aż czterokrotnie, wygrywając ostatecznie aż 5:2 i znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem na własnym stadionie.