Zieliński przypomniał, co jest najważniejsze. "Jesteśmy z rodziną Tomka i całą Ukrainą"

Miał być hit, był bardzo jednostronny mecz. Napoli przegrało 2:4 z FC Barceloną i odpadło z Ligi Europy. Po spotkaniu Piotr Zieliński przypomniał jednak, że nie futbol jest obecnie najważniejszą rzeczą na świecie.

Przed tygodniem Napoli zremisowało z Barceloną 1:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Rewanż we Włoszech zapowiadał się pasjonująco, jednak goście z Hiszpanii już po 13 minutach prowadzili dzięki bramkom Jordiego Alby i Frenkiego de Jonga.

Chociaż w 23. minucie bramkę kontaktową dla Napoli zdobył Lorenzo Insigne, to jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył Gerard Pique, a w 59. minucie kolejnego gola dla Barcelony strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Jednostronnego przebiegu meczu i jego obrazu nie zmieniła bramka Matteo Politano z 87. minuty.

Klęska BVB. Najgorszy wynik od 10 lat. Znamy wszystkie drużyny 1/8 finału LEKlęska BVB. Najgorszy wynik od 10 lat. Znamy wszystkie drużyny 1/8 finału LE

73 minuty w Napoli rozegrał Piotr Zieliński. Reprezentant Polski, którego zmienił Dries Mertens, nie zagrał jednak już tak dobrze jak tydzień temu, gdy strzelił gola i był najlepszym zawodnikiem włoskiego zespołu.

Zieliński: "FIFA musi podjąć decyzję, czy mecz się odbędzie"

Po meczu Zieliński porozmawiał ze stacją Viaplay i odniósł się do rosyjskiej agresji wobec Ukrainy w kontekście zbliżającego się meczu z Rosją w barażach o mundial. Pomocnik Napoli wsparł też kolegę z reprezentacji, zawodnika Dynama Kijów - Tomasza Kędziorę - który przebywa w ukraińskiej stolicy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Jesteśmy z Tomkiem Kędziorą, z jego rodziną, ale i z całym narodem ukraińskim. Nikt nie chce wojny, każdy chce normalnie żyć. Federacje i FIFA muszą podjąć decyzję czy mecz z Rosją się odbędzie i gdzie się odbędzie - powiedział Zieliński.

Arkadiusz MilikWiemy, kto awansował do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Kiedy losowanie?

Był to kolejny gest wspierający Ukrainę w trakcie tego meczu. Tuż przed jego rozpoczęciem zawodnicy obu drużyn wspólnie przedstawili baner z napisem "STOP WAR", odnosząc się do tragicznej sytuacji w Ukrainie. Realizator transmisji postanowił jednak nie pokazywać tego obrazka.