Zapadł wyrok ws. trzech chuliganów Legii Warszawa. "Dochodzenie trwa"

Trzech sympatyków Legii Warszawa skazanych przez sąd za atak na funkcjonariuszy. Według doniesień BBC dwóch mundurowych wymagało leczenia szpitalnego, a jeden doznał złamania nadgarstka.

O ataku sympatyków Legii Warszawa na klubowy autobus po niedzielnym meczu z Wisłą Płock (0:1) dowiedziała się całą Europa. Informację opisano m.in. w Portugalii, Serbii, Chorwacji, Danii czy Wielkiej Brytanii. Zanim jednak doszło do ekscesów przed Legia Training Center, kibice dali się we znaki brytyjskim władzom już w listopadzie. Wtedy też doszło do bójki, w wyniku której ucierpiały osoby dbające o bezpieczeństwo.

Zobacz wideo

Chuligani skazani za atak na funkcjonariuszy. Wszyscy trzej przyznali się do winy

Przypomnijmy: 25 listopada 2021 roku Legia Warszawa przegrała 1:3 z Leicester City w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Sporo też działo się na trybunach King Power Stadium, gdzie sympatycy Legii Warszawa wzięli udział w bójce z policjantami. Jeden z porządkowych w wyniku konfrontacji spadł ze schodów. Nie wiadomo, czy to ten funkcjonariusz złamał nadgarstek, jednak pewne jest, że organy ścigania złapały trzech oskarżonych w tej sprawie.

Piłkarze chcieli pożegnać Leo Beenhakkera. Boniek się nie zgodził. 'Mieliście prezesa, który jest najważniejszy'Bońkowi może grozić nawet 10 lat więzienia. Prokuratura wszczęła śledztwo

Niespełna miesiąc po incydencie zapadł wyrok w Magistrates' Court (sąd niższej instancji w Anglii i Walii) w Loughborough. Wszyscy trzej oskarżeni przyznali się do czynów popełnionych w trakcie meczu Legii z Leicester. Karol K. został ukarany za dwie napaści na pracowników ochrony oraz policjantów - nikt nie doznał obrażeń. Mężczyzna otrzymał roczny zakaz stadionowy, zakaz gry w piłkę nożną oraz 240 godzin prac społecznych.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Daniel B. przyznał się do podżegania do bójki i znieważania funkcjonariuszy publicznych, za co również otrzymał roczny zakaz stadionowy oraz został zobowiązany do wykonania 50 godzin prac społecznych. 31-latek otrzymał również trzyletni zakaz zbliżania. Nathan C. usłyszał podobne zarzuty co Daniel B., jednak w jego przypadku sąd zarządził warunkowe zwolnienie. 

- Działania niektórych z nich spowodowały, że 14 funkcjonariuszy zostało napadniętych i rannych. To jest po prostu nie do zaakceptowania i dochodzenie w sprawie wydarzeń tego wieczoru wciąż trwa - czytamy w oświadczeniu sądu. Podkreślmy, że wszyscy trzej mężczyźni na co dzień przebywają w Wielkiej Brytanii.

Kibice Legii WarszawaPiłka nożna to nie jest sport dla Polaków. Mioduski też długo nie wytrzyma

W ostatnich tygodniach wiele mówi się o chuligańskich zachowaniach. Zaczęło się od napaści sympatyków Legii Warszawa, następnie z trybun stadionu w Krakowie, w stronę piłkarzy Wisły padły obraźliwe hasła ze znamionami gróźb. W ostatnich dniach zapadł też wyrok ws. pięciu pseudokibiców Radomiaka, którzy pobili ochroniarzy podczas sobotniego meczu 18. kolejki ekstraklasy z Lechem Poznań (2:1). Pojawia się więc pytanie, kiedy tego rodzaju zachowania przestaną występować w polskiej piłce?

Więcej o: