Ale widok! Potencjalni rywale Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy

Jeśli Legia wygra ze Spartakiem Moskwa, na pewno zajmie drugie miejsce w grupie C. Mistrzowie Polski poznali już potencjalnych rywali w 1/16 finału Ligi Europy. W gronie ośmiu zespołów nie brakuje potęg, jak chociażby FC Barcelona. Aż chciałoby się krzyknąć: co za widok!

W czwartek Legia zmierzy się ze Spartakiem Moskwa u siebie w meczu, który zadecyduje o awansie do fazy pucharowej LE. Sytuacja w grupie ułożyła się w ten sposób, że mistrzowie Polski mogą zająć drugie bądź czwarte miejsce w grupie w zależności od osiągniętego wyniku. Awans do fazy pucharowej daje Legii tylko zwycięstwo, inne wynik oznaczają ostatnie miejsce w stawce. 

Zobacz wideo Legenda Legii jednoznacznie: Jest winny chaosu. "To nie jest katastrofa. To skandal"

Giganci w fazie pucharowej LE. Legia może zagrać z FC Barceloną oraz BVB

Zgodnie z nowymi zasadami drugie zespoły z poszczególnych grup Ligi Europy zmierzą się z drużynami, które zajęły trzecie miejsce w grupach Ligi Mistrzów. Z par, które utworzą, wyłonionych zostanie ośmiu zwycięzców, którzy w kolejnej fazie grają ze zwycięzcami grup LE. Wicemistrzowie grup LE będą rozstawieni w losowaniu, więc mecz rewanżowy zagrają u siebie. Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowane są na 17 i 24 lutego.

Filip Mladenović nie zagra w meczu ze Spartakiem MoskwaLegia Warszawa poważnie osłabiona przed decydującym meczem Ligi Europy

Jako że Legia ma szansę "jedynie" na zajęcie drugiego miejsca w stawce, znani są jej potencjalni rywali w 1/16 finału LE. Są to następujące zespoły: 

  • RB Leipzig
  • FC Porto
  • Borussia Dortmund
  • Sheriff Tyraspol
  • FC Barcelona
  • Villarreal CF / Atalanta BC*
  • Sevilla FC
  • Zenit Sankt Petersburg

* - z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych spotkanie Atalanty - Villarrealem zostało przełożone na czwartek na godzinę 19:00. 

Tak wyglądają rozstawienia w LM. PSG w tarapatach. Kiedy losowanie?Tak wyglądają rozstawienia w LM. PSG w tarapatach. Kiedy losowanie?

Dla Legii potencjalni rywale to podróż w nieznane, gdyż w minionych 10 latach z powyższych zespołów mierzyli się jedynie z Borussią Dortmund oraz Sheriffem Tyraspol. Mistrzom Polski nie udało się wygrać żadnego z czterech spotkań z tymi rywalami. W 2002 roku Wojskowi mierzyli z FC Barceloną w eliminacjach Ligi Mistrzów. Dwumecz zakończył się wynikiem 4:0 dla zespołu z Katalonii (3:0, 1:0). 

Spotkanie Legii Warszawa ze Spartakiem Moskwa odbędzie się w czwartek 9 grudnia o 18:45. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: