Arkadiusz Milik z dwoma golami w meczu Ligi Europy. Miał sporo szczęścia [WIDEO]

Arkadiusz Milik strzelił dwa gole w przegranym 2:4 przez Olympique Marsylia meczu z Galatasaray. Polak miał sporo szczęścia przy rzucie karnym, który wykorzystał dopiero po dobitce

Arkadiusz Milik doszedł już do pełnej sprawności po kontuzji odniesionej pod koniec ubiegłego sezonu. Napastnik gra w podstawowym składzie OM, a do tego powoli rozkręca się, jeśli chodzi o zdobywanie bramek.

Arkadiusz z dwoma gola w Lidze Europie. Sporo szczęścia przy rzucie karnym [WIDEO]

W czwartek Olympique Marsylia mierzył się z Galatasarayem w meczu piątej kolejki Ligi Europy. Milik zaczął od pierwszej minuty, tworząc duet napastników z Bambą Diengiem. Spotkanie było dla zespołu Jorge Sampaolego bardzo istotne, gdyż ewentualna porażka oznaczała pożegnanie się z grą w Lidze Europie na wiosnę.

Legia zasili wreszcie konto klubu? Do wygrania ponad 2,5 mln złotychLegia zasili wreszcie konto klubu? Do wygrania ponad 2,5 mln złotych

Od początku spotkania przeważali gospodarze, którzy już po 30 minutach prowadzili 2:0, a na dokładkę w 64. minucie dołożyli trzecie trafienie. Pozytywnym impulsem dla OM miała być sytuacja z 68. minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Arkadiusz Milik, ale nie udało mu się pokonać bramkarza w pierwszej próbie. Strzał w lewy dolny próg bramki obronił Fernando Muslera. Urugwajczyk tak niefortunnie sparował piłkę, że ta wpadła pod nogi Arkadiusz Milika, który trafił do siatki.

W 85. minucie Arkadiusz Milik pokonał Muslerę po raz drugi. Napastnik wykorzystał piękne dośrodkowanie Konrada de La Fuente, który wypatrzył stojącego w polu karnym Milika, a także z bliska zakończył akcję głową.

Mecz Ligi Europy z udziałem Milika przerwany. Kibice znowu dali o sobie znać. Awantura między piłkarzamiMecz Ligi Europy z udziałem Milika przerwany. Kibice znowu dali o sobie znać. Awantura między piłkarzami

Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Galatasaray. OM zajmuje trzecie miejsce w grupie z czterema punktami po pięciu meczach. Francuzi będą w ostatniej kolejce zmierzą się u siebie z Lokomotiwem. Mecz zadecyduje o tym, który zespół zajmie trzecie miejsce w grupie będzie grać w Lidze Konferencji. Dla Milika był to trzeci i czwarty gol strzelony w 10 meczach w trwającym sezonie. Wcześniej napastnik trafił także w meczach z Lazio oraz Lorient.