Zadziwiające słowa trenera Napoli po meczu z Legią Warszawa w Lidze Europy

Legia Warszawa przegrała na własnym stadionie z Napoli 1:4 w spotkaniu czwartej kolejki Ligi Europy. Pomimo wysokiej porażki występ mistrzów Polski docenił trener włoskiej drużyny Luciano Spaletti. - To jest drużyna, która w trudnych sytuacjach potrafi grać i odwrócić losy meczu - powiedział Włoch na pomeczowej konferencji prasowej.

Czwartek to kolejny w ostatnich tygodniach koszmarny dzień dla Legii Warszawa. Mistrzowie Polski ponieśli druzgocącą klęskę 1:4 na własnym stadionie z Napoli. Pomimo świetnego początku i bramce Mahira Emrelego już w 10. minucie spotkania, podopieczni Marka Gołębiewskiego nie potrafili utrzymać prowadzenia. Skrzydła podcięła im bramka Piotra Zielińskiego z rzutu karnego na samym początku drugiej połowy. Później włoski zespół już się rozkręcił i pokonywał Cezarego Misztę jeszcze trzykrotnie. 

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Legia Warszawa wysoko przegrywa w Lidze Europy. Zaskakujące słowa trenera Napoli

Drużyna Marka Gołębiewskiego przegrała w czwartek bardzo wysoko, ale zaprezentowała się całkiem dobrze. Szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to skutecznie odpierała ataki rywali i sama potrafiła stworzyć groźną akcję ofensywną. Wszystko posypało się dopiero w drugiej połowie po pierwszej bramce dla Napoli. Dlatego właśnie po zakończeniu spotkania grę Legii pochwalił trener Napoli Luciano Spaletti. Choć jego słowa mogą dziwić, bo po dwóch rzutach karnych gra Legii kompletnie się posypała, a mistrzowie Polski nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć Napoli.

Filip MladenovićMladenović aż złapał się za głowę. Wawrzyniak reaguje: Sytuacja jest dramatyczna!

- To jest drużyna, która w trudnych sytuacjach potrafi grać i odwrócić losy meczu. Pokazała dyspozycyjność i jakość. W pierwszej połowie padł gol, który nie powinien mieć miejsca, choć dobrze zarządzaliśmy grą. W drugiej połowie drużyna pokazała jakość, za to należą się gratulacje. Pokazaliśmy, że umiemy odwrócić bieg zdarzeń i zrobić różnicę - powiedział Spalletti na pomeczowej konferencji prasowej. - W drugiej połowie dokonaliśmy zmian. Muszę obronić Lozano i Petagnę, bo oni często są zmieniani, ale również zasługują na pochwałę. Pokazali jakość naszej piłki. Muszę złożyć ogromne gratulacje swoim podopiecznym, bo dali z siebie wszystko w drugiej połowie meczu. Na wyróżnienie zasłużył też Lobotka - dodał.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- To były dwa trudne mecze, tym bardziej, że Legia dzisiaj grała u siebie, ale widziałem jak wszedł trener i jak podniosły się morale drużyny. Legia była dobrze przygotowana i jestem przekonany, że poprawi swoją sytuację w tabeli. Podziwiam jej jakość również pod względem taktycznym. Będę śledził jak Legia będzie radziła sobie w lidze - zakończył Spalletti.

Robert Lewandowski ponownie zapytany o Haalanda. 'Myślę o sobie'Wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego! Absolutny popis

W piątej serii spotkań w grupie C najpierw w środę 24 listopada o godzinie 16:30 Spartak Moskwa podejmie na własnym stadionie Napoli. Dzień później natomiast Legia Warszawa zmierzy się na King Power Stadium z Leicester City. Rozpoczęcie tego spotkania zaplanowane jest na godzinę 21:00. 

Więcej o: