Szalona sytuacja w grupie Legii Warszawa. A teraz kluczowy mecz. On może zdecydować

Legia Warszawa zajmuje drugie miejsce w grupie C w Lidze Europy. Sytuacja w grupie jest jednak zagmatwana i każdy wynik może zmienić położenie mistrzów Polski o 180 stopni. Sprawdzamy możliwe scenariusze przed ostatnimi dwiema kolejkami

W czwartek Legia Warszawa po raz kolejny nie miała szans w meczu z Napoli i przegrała aż 1:4. W drugim spotkaniu tej grupy Leicester City zremisowało 1:1 ze Spartakiem Moskwa. Kolejna porażka mistrzów Polski znacznie utrudniła ich sytuację w Lidze Europy Nowym liderem grupy zostało Napoli z siedmioma punktami na koncie. Legia wciąż zajmuje korzystne drugie miejsce w grupie z sześcioma punktami na koncie, ale tuż za ich plecami jest Leicester (pięć punktów) oraz Spartak Moskwa (cztery punkty). Choć los jest wciąż w rękach Wojskowy, to na dwie kolejki przed końcem nie mają marginesu na kolejne porażki.

Zobacz wideo "To jest wymarzony trener Legii Warszawa. Gołębiewski tylko do końca sezonu"

Legia Warszawa może zapewnić sobie awans do fazy pucharowej LE już po piątej kolejce

W piątej kolejce Legia Warszawa zmierzy się z Leicester na wyjeździe, a Spartak podejmie u siebie Napoli. Co musi się stać, aby zespół Gołębiewskiego zapewnił sobie awans do kolejnej fazy Ligi Europy? Jest to możliwe w dwóch przypadkach. W obu Legia musi wygrać mecz z Leicester. Jeśli w takiej sytuacji Napoli wygrałoby również ze Spartakiem, to choć Legia wciąż traciłaby punkty do Napoli, za to miałaby cztery punkty przewagi na Leicester i pięć nad Spartakiem. W przypadku remisu w spotkaniu Anglików z Włochami, Legia mogłaby wrócić nawet na pozycję lidera. Wtedy Napoli traciłoby do niej punkt, a Leicester oraz Spartak - cztery. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl!

W tej edycji LE Leicester remisowało 2:2 z Napoli oraz 1:1 ze Spartakiem Moskwa w meczach domowych. Podział punktów w spotkaniu z Anglikami byłby bardzo korzystny wynikiem dla Legii i na pewno pozwoliłby jej utrzymać drugie miejsce w grupie przed ostatnią kolejką. Nawet w sytuacji, gdyby Spartak wygrał z Napoli i zrównałby się ze stołecznym klubem punktami, to o kolejności w tabeli decydują mecze bezpośrednie, a w tym lepsza jest Legia.

Pozytywną informacją jest fakt, że nawet po porażce w meczu z Leicester mistrzowie Polski nie stracą szans na zajęcia drugie miejsca w grupie, wypuszczą jednak los z rąk. Najgorszy scenariusz to porażka w meczu z Anglikami oraz wygrana Napoli ze Spartakiem. Wtedy strata do lidera Serie A wynosiłaby aż cztery punkty, a do Leicester - dwa. Porażka Legii i remis Włochów w meczu ze Spartakiem oznaczałby natomiast, że remis Napoli z Leicester w ostatnim meczu daje awansu obu tym ekipom bez względu na wynik meczu Legii ze Spartakiem. Po piątej kolejce mistrzowie Polski mogą także spaść na czwarte miejsce w grupie. Stanie się tak, jeśli przegrają z Leicester, a Spartak wygra z Napoli. 

Liga Europy. Tabela grupy C i terminarz:

  1. SSC Napoli - 4 mecze, 7 pkt, bramki 11:6
  2. Legia Warszawa - 4 mecze, 6 pkt, bramki 3:7
  3. Leicester City - 4 mecze, 5 pkt, bramki 7:7
  4. Spartak Moskwa - 4 mecze, 4 pkt, bramki 7:8

4. kolejka 

  • Spartak Moskwa - SSC Napoli (24.11, 16:30)
  • Leicester City - Legia Warszawa (25.11, 21:00)

5. kolejka 

  • Legia Warszawa - Spartak Moskwa (09.12, 18:45)
  • SSC Napoli - Leicester City (09.12, 18:45)
Więcej o:
Copyright © Agora SA