Co musi zrobić Legia, żeby awansować? Szalona sytuacja w grupie Ligi Europy

Legia Warszawa wciąż pozostaje liderem grupy C na półmetku fazy grupowej Ligi Europy. Porażka z Napoli skomplikowała jednak sytuacja zespołu Czesława Michniewicza, gdyż po czwartej kolejce może spaść na trzecie miejsce w grupie. Sprawdziliśmy możliwe scenariusze przed kolejnymi spotkaniami mistrzów Polski w LE.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Legia Warszawa przegrała 0:3 z Napoli po trafieniach Insigne, Osimhena oraz Politano w trzeciej kolejce Ligi Europy. Dla mistrzów Polski to pierwsza porażka w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Choć zespół Czesława Michniewicza nadal pozostaje liderem grupy, to porażka skomplikowała ich sytuację. 

Legia Warszawa przegrywa, ale wciąż jest liderem grupy C

W tym momencie Legia ma na koncie sześć punktów. Za nią jest Napoli oraz Leicester z czterema punktami na koncie. Faworyci do awansu powoli budzą się, bo w trzecie kolejce pewnie wygrali swoje spotkania. Leicester ograł 4:3 Spartak Moskwa na wyjeździe. Tabelę zamyka rosyjski zespół z trzema punktami na koncie. 

Liga Europy. Aktualna tabela grupy C

  1. Legia Warszawa - 6 pkt, bilans bramkowy 2:3
  2. Napoli - 4 pkt, 7:5
  3. Leicester City - 4 pkt, 6:6
  4. Spartak Moskwa - 3 pkt, 6:7

Jak widać sytuacja w grupie jest skomplikowana i na półmetku fazy grupowej praktycznie każdy zespół ma realne szanse na wyjście z grupy. W czwartej kolejce, które zostanie rozegrana już 4 listopada, Legia podejmie Napoli u siebie, natomiast Leicester zagra ze Spartakiem Moskwa. Jakie wyniki w tych spotkaniach byłyby najkorzystniejsze dla Legii?

Scenariusze przez czwartą kolejką LE. Legia może spaść na trzecie miejsce w grupie 

Kluczowym zadaniem przed Legią będzie wywalczenie co najmniej remisu w spotkaniu z Napoli. Taki wynik pozwoli mistrzom Polski utrzymać pozycję lidera grupy po czterech spotkaniach bez względu na to, jak skończy się drugie spotkanie. Gdyby Leicester wygrało ze Spartakiem przy remisie Legii z Napoli, angielski klub zrównałby się punktami z mistrzami Polski, ale bilans bezpośrednich meczów byłby na korzyść zespołu Michniewicza

Najkorzystniejszym scenariusz jest rzecz jasna zwycięstwo nad Napoli, a także remis w spotkaniu Leicester - Spartak. Gdyby tak się stało Legia Warszawa miałaby na koncie dziewięć punktów, jej przewaga na drugim Leicester City wynosiłaby cztery punkty, a nad Napoli oraz Spartakiem - pięć. Co ciekawe mistrzowie Polski nadal nie byliby awansu do kolejnej fazy Ligi Europy. 

Przewodząca w tabeli Legia może jednak już za dwa tygodnie spaść na trzecie miejsce w lidze. Stanie się tak w przypadku porażki z Napoli oraz zwycięstwa Leicester nad Spartakiem. W takiej sytuacji faworyci mieliby na koncie po siedem punktów, Legia sześć, natomiast Spartak zaledwie trzy. Na papierze takie wyniki są najbardziej prawdopodobne i o uniknięcie tego scenariusza będą przede wszystkim walczyć legioniści.

Czwarta kolejka LE odbędzie się w czwartek 4 listopada. O godz. 18.45 Legia zmierzy się z Napoli, nieco ponad dwie godziny później Leicester podejmie Spartaka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.