Szalony pomysł Michniewicza. Zaskakująca decyzja przed meczem z Napoli

Czesław Michniewicz ma nietypowy plan - pisze TVP Sport, które informuje, że trener Legii Warszawa chce posadzić na ławce Mahira Emrelego.

"Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl"

To może być największa niespodzianka w składzie Legii Warszawa na wyjazdowy mecz z Napoli - zapowiada TVP Sport, gdzie czytamy, że od pierwszej minuty w ataku ma zagrać Kacper Kostorz. 22-latek w tym sezonie wystąpił w trzech spotkaniach, strzelił jednego gola (w meczu z Wigrami Suwałki w Pucharze Polski), ale na boisku spędził tylko 82 minuty. Znacznie więcej grał w trzecioligowych rezerwach - 535 minut, gdzie w siedmiu meczach zdobył cztery bramki.

Zobacz wideo Michniewicz już był prawie poza Legią! "Wydaje się, że grał na swoje zwolnienie"

Tak Niemcy ocenili Lewandowskiego. Tak Niemcy ocenili Lewandowskiego. "To był dla niego trudny wieczór"

"Chcemy zapamiętać każdą sekundę tego meczu"

- Nie podchodzę do tego meczu w taki sposób, jakby to było spotkanie bez ciążącej na nas presji. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu, czuć tutaj historię futbolu, odbywały się tu wielkie mecze. Zagramy z zespołem, który wygrał wszystkie mecze w lidze. My jesteśmy w takim miejscu, w jakim jesteśmy [Legia w ekstraklasie jest 15. w tabeli]. Dlatego dobrze się stało, że mamy taką odskocznię i okazję, by sprawdzić się z takim rywalem. Czerpiemy olbrzymią radość z miejsca, w którym jesteśmy w Europie, nie odczuwamy negatywnej presji, natomiast czujemy pozytywną presję. Chcemy zapamiętać każdą sekundę tego meczu i wykorzystać ją, by osiągnąć tutaj korzystny wynik - powiedział Czesław Michniewicz przed meczem z Napoli.

- Zamierzam wystawić optymalny skład na to spotkanie. To nie znaczy, że to będzie taki skład, jaki występuje w ekstraklasie. To będzie mecz toczący się na małej przestrzeni. Musimy postawić na zawodników, którzy potrafią utrzymać się przy piłce i tworzyć grę. Nie nastawiamy się tylko na obronę, chcemy tworzyć akcje ofensywne - dodał trener Legii, który w czwartkowym meczu nie będzie mógł skorzystać z Tomasa Pekharta. Czeski napastnik złamał nos w ostatnim meczu z Lechem (0:1), czeka go dwa tygodnie przerwy.

Kibic wbiegł na murawę i pobiegł w stronę Roberta Lewandowskiego. Piękny gest PolakaLewandowski przeszedł do historii Ligi Mistrzów. Niewiarygodny rekord Polaka

Postawienie w czwartek na Kostorza będzie dużym zaskoczeniem. Tym bardziej że do Neapolu poleciał Rafael Lopes, ale także Mahir Emreli - najskuteczniejszy strzelec Legii w tym sezonie (10 goli w 20 meczach). TVP Sport przekonuje, że czwartkowe rozpocznie na ławce, ale nie będzie to efekt wstrząsu (Emreli w niedzielnym 0:1 meczu z Lechem nie wykorzystał bardzo dobrej okazji), a po prostu fakt, że azerski napastnik w ciągu kilku dni nie jest w stanie rozegrać dwóch meczów na równym poziomie. Początek meczu Napoli - Legia o 21.

Więcej o: