Piotr Zieliński? "Oczekujemy, że się znajdzie wśród 15 najlepszych zawodników na świecie"

Kolejne problemy Piotra Zielińskiego? - Odpowiedź można znaleźć w jego głowie. Oczekujemy od niego skoku jakościowego - powiedział Marek Koźmiński, były reprezentant Polski, który grał w Serie A.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Piotr Zieliński zmaga się obecnie z nietypowym urazem, który może wykluczyć go z meczu z Legią Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. - Ukończył niestandardowy trening na siłowni. Był on spowodowany urazem mięśni pośladków - czytaliśmy w oficjalnym komunikacie klubu. Okazuje się jednak, że to nie jest jedyny problem Polaka, o czym w Radiu Kiss Kiss opowiedział Marek Koźmiński.

Zobacz wideo Michniewicz już był prawie poza Legią! "Wydaje się, że grał na swoje zwolnienie"

- Podziwiam go,  bo to zawodnik z wielką klasą. Potrafi zrobić z piłką wszystko. Oczekujemy od niego skoku jakościowego, aby znalazł się wśród 15 najlepszych zawodników na świecie. Myślę, że problem tkwi w jego głowie, to bardzo dobry facet, który wchodząc na boisko, nie jest w stanie odsunąć od siebie wszystkich paskudztw. Odpowiedź na ten problem można znaleźć tylko w jego głowie, tylko wtedy można zrozumieć, jak wielka będzie jego przyszłość - powiedział były reprezentant Polski i kandydat na prezesa PZPN

Piotr Zieliński ma problem w głowie? "Ma wszystko, by grać jeszcze lepiej"

- Ma wszystko, by dobrze grać, ale ma też potencjał, by grać jeszcze lepiej. Potrafi strzelić kilka goli, asystować przy kilku bramkach i zdobyć kilka kolejnych. Nawet w reprezentacji gra dobrze, ale nie tak dobrze jak na przykład Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu nie może decydować o każdym meczu, oczekujemy, że Piotr czasem to zrobi - dodał Koźmiński. 

"Co za hańba! Borussia upada" - niemieckie media grzmią po klęsce w Lidze Mistrzów

Piotr Zieliński regularnie występuje w kadrze reprezentacji Polski. Podobnie sytuacja wygląda w SSC Napoli. W tym sezonie pomocnik rozegrał siedem na 8 możliwych meczów w Serie A (jedna bramka i dwie asysty) oraz dwa na dwa spotkania w Lidze Europy. W następnej kolejce fazy grupowej międzynarodowego pucharu włoski zespół zagra na własnym stadionie z Legią Warszawa, aktualnym liderem grupy. 

- Do tej pory widzieliśmy dwa oblicza Legii: w Lidze Europy są trudną drużyną, w lidze opuścili wiele spotkań. Przeciwko Napoli spodziewamy się drużyny, która wie jak bronić, poprzednio zremisowali w Moskwie i wygrali z Leicester, to nie jest mało - skwitował działacz PZPN. SSC Napoli zmierzy się z Legią Warszawa w czwartek (21 października) o godz. 21:00. 

Więcej o: