"Bezlitosna wrogość" - tak Leicester City pisze o meczu z Legią Warszawa

Leicester City przegrało 0:1 z Legią Warszawa w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Wszyscy w klubie z Premier League, od zawodników po trenera, byli pod wrażeniem atmosfery na stadionie mistrza Polski. - Cieszę się, że mogłem tego doświadczyć - mówił Brendan Rodgers po meczu.

Leicester City nie zanotowało udanego początku zmagań w fazie grupowej Ligi Europy. Drużyna prowadzona przez Brendana Rodgersa zremisowała 2:2 z Napoli na początku rywalizacji w grupie C, a w czwartek uległa 0:1 Legii Warszawa po bramce zdobytej przez Mahira Emreliego w 32. minucie spotkania. Z ławki weszli m.in Jamie Vardy czy James Maddison, ale żaden z nich nie był w stanie pokonać Cezarego Miszty.

Zobacz wideo Legia szaleje w LE! Taktyczny koncert Michniewicza i nieoczywisty bohater

Leicester City pod wrażeniem kibiców Legii Warszawa. "Atmosfera była fantastyczna"

Leicester City w relacji pomeczowej na oficjalnej stronie internetowej zwróciło szczególną uwagę na kibiców Legii Warszawa, którzy głośno wspierali swój zespół w meczu Ligi Europy. "Legia stworzyła pierwszą szansę w meczu, wyraźnie zainspirowana bezlitośnie wrogo nastawionymi do nas kibicami. Zespół miał się wzmocnić po wejściu Jamesa Maddisona oraz Harveya Barnesa z ławki rezerwowych, a poziom głośności na Stadionie Wojska Polskiego ponownie wzrósł" - czytamy.

Pod wrażeniem kibiców Legii Warszawa byli też zawodnicy oraz trener Leicester City. "Legia nas niczym nie zaskoczyła, jesteśmy rozczarowani. Atmosfera była fantastyczna, cieszę się, że mogłem tego doświadczyć. To była przyjemność być tutaj" - mówił Brendan Rodgers na pomeczowej konferencji prasowej. "Legii należy się uznanie, bo zagrała bardzo dobrze. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice byli głośno i to nam przeszkadzało. Czasem trudno było usłyszeć kolegę na boisku" - komentował Timothy Castagne.

Legia Warszawa zagra w trzeciej kolejce fazy grupowej z Napoli - ten mecz odbędzie się 21 października o godzinie 21:00. Dzień wcześniej, tym razem o 16:30, Leicester City zagra na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.