Niedawny piłkarz Legii strzelił w LE! Potem kanonada na obie bramki. Siedem goli

Josip Juranović zdobył pierwszego gola w barwach Celticu Glasgow. Były piłkarz Legii Warszawa pewnie wykorzystał rzut karny w meczu Ligi Europy z Realem Betis. Jego klub przegrał jednak 3:4 po szalonym meczu.

Była 27. minuta meczu Realu Betis z Celtikiem Glasgow. Szkocki klub miał wtedy rzut karny, a do jedenastki podszedł nowy nabytek klubu - Josip Juranović, który jest znany z występów w Legii Warszawa. Chorwat pewnie wykorzystał jedenastkę i było już 2:0 dla Celtiku, bo w 15. minucie Ajeti wyprowadził "The Boys" na prowadzenie. Wydawało się, że drużyna pewnie zmierza po trzy punkty, ale nic bardziej mylnego.

Multum goli w meczu Ligi Europy

W trzy minuty nagle zrobiło się 2:2. Najpierw gola kontaktowego w 32. minucie zdobył Miranda, a po chwili Juanmi wpakował gola dającego remis. Tuż po przerwie Real Betis dołożył kolejne dwa gole. W 50. minucie strzelił Borja Iglesias, a w 53. minucie drugą bramkę dołożył Juanmi i było już 4:2. Dla Celticu było to jak trzęsienie ziemi, z którego nie byli już się w stanie otrząsnąć. Ostatecznie na trzy minuty przed końcem wynik spotkania ustalił Ralston.

Chorwat od momentu transferu jest podstawowym piłkarzem Celticu. Piłkarz zagrał do tej pory trzy mecze i zdobył jednego gola.

Josip Juranović przyszedł do Legii latem ubiegłego roku za 400 tys. euro z Hajduka Split. W sezonie 2020/2021 piłkarz rozegrał 26 meczów ligowych, w których strzelił jednego gola i zaliczył osiem asyst. Dobre występy owocowały powołaniem do kadry reprezentacji Chorwacji na Euro 2020. Na turniej wystąpił w dwóch meczach. Legia zarobiła na obrońcy około trzy miliony euro