Tak wygląda sytuacja w grupie po meczu Spartak - Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała 1:0 ze Spartakiem Moskwa w inauguracyjnym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Lirim Kastrati. Jak wygląda sytuacja w tabeli grupy C? Z kim Legia zagra w kolejnym spotkaniu?

Nietypowo, bo w środę o 16:30 Legia Warszawa rozpoczęła swój udział w tegorocznej edycji Ligi Europy. Zespół Czesława Michniewicza zmierzył się ze Spartakiem Moskwa na wyjeździe. 

Zobacz wideo "Nie zgodzę się, że Legia jest kopciuszkiem w tej grupie"

Legia Warszawa wygrywa na inaugurację Ligi Europy. Tak wygląda sytuacja w grupie C 

Choć w meczu przez długi czas utrzymywał się wynik 0:0, to nie brakowało dobrych akcji ze obu stron. Gra otworzyła się w przede wszystkim w drugiej części gry, kiedy to Spartak Moskwa zaczął grać coraz ofensywniej w poszukiwaniu pierwszego gola. Legia koncentrowała się na grze z kontry, ale kilkukrotnie poważnie zagroziła bramkarzowi Spartaka. Najbliżej trafienia był Mahir Emreli, który w 77. minucie trafił piłką w słupek po uderzeniu głową. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Legii dał rezerwowy Kastrati. 

Taki wynik oznacza, że Legia ma na koncie trzy punkty i bilans bramkowy 1:0. Jako że drugie spotkanie I kolejki pomiędzy Leicester City a Napoli zostanie rozegrane w czwartek, stołeczny klub jest liderem grupy C. Wyjazdowe zwycięstwo w Rosji może okazać się bardzo istotne, gdyż trzeci zespół w grupie uzyskuje awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. 

Aktualna sytuacja w grupie C: 

  1. Legia - 3 punkty, bramki 1:0 
  2. Napoli* - 0 punktów, bramki 0:0
  3. Leicester* - 0 punktów, bramki 0:0
  4. Spartak Moskwa - 0 punktów, bramki 0:1 

* - mecz rozegrany mniej. 

Liga Europy. Kiedy kolejne mecze Legii Warszawa? Terminarz

W kolejnej kolejce warszawianie zagrają z Leicester City u siebie. Mecz odbędzie się w czwartek 30 września o godzinie 21:00. W drugim spotkaniu II kolejki Napoli zmierzy się ze Spartakiem Moskwa. 

  • Legia Warszawa - Leicester (30.09, 18:45)
  • Napoli - Legia Warszawa (21.10, 21:00)
  • Legia Warszawa - Napoli (04.11, 18:45)
  • Leicester - Legia Warszawa (25.11, 21:00)
  • Legia Warszawa - Spartak Moskwa (09.12, 18:45)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.