Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA kolejny raz ukarała Legię za zachowanie kibiców

Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała Legię Warszawa za zachowanie jej kibiców w trakcie meczu ze Slavią Praga w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy. Tego lata mistrzowie Polski wpłacili do kasy federacji już ponad 110 tysięcy euro.

Legia Warszawa niespodziewanie awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Niespodziewanie, bo przed dwoma tygodniami, w ostatniej rundzie kwalifikacji wyeliminowała ćwierćfinalistę poprzednich rozgrywek - Slavię Praga. Po remisie 2:2 w Pradze zespół Czesława Michniewicza wygrał u siebie 2:1.

Zobacz wideo "Ten sukces ma twarz Czesława Michniewicza. Dorzucił bardzo dużo do budżetu Legii"

Mecz w Warszawie odbył się przy częściowo zamkniętym stadionie. Z powodu nieodpowiedniego zachowania kibiców Legii w trakcie meczu Dinamem Zagrzeb w eliminacjach Ligi Mistrzów Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała mistrzów Polski zamknięciem trybuny północnej oraz grzywną w wysokości 14 tysięcy euro.

Fani i media w Grecji zachwycone golem Szymańskiego. Fani i media w Grecji zachwycone golem Szymańskiego. "Oferta z lepszej ligi?"

Nie był to pierwszy raz, gdy Legia została ukarana przez UEFA w tym sezonie. Mistrzowie Polski podpadli federacji już w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, podczas meczu z Florą Tallin. Za to spotkanie klub został ukarany grzywną w wysokości 67 tysięcy euro. Na karę złożyło się odpalanie pirotechniki, wznoszenie wulgarnych okrzyków oraz niedrożne przejścia na trybunach.

Legia znów ukarana

W czwartek Legia została ukarana po raz kolejny. Tym razem za zachowanie kibiców w trakcie meczu ze Slavią. Za niedrożne przejścia komunikacyjne i intonowanie przez kibiców okrzyków o charakterze prowokacyjnym i obraźliwym klub będzie musiał zapłacić kolejne 29 tysięcy euro. W tej edycji europejskich pucharów Legia zapłaciła już ponad 110 tysięcy euro, a kolejne straty przyniosło zamknięcie trybuny na mecz ze Slavią.

Robert Lewandowski po meczu Polska - AngliaMedia: Lewandowski jako plan B dla Realu. "To miałoby sens"

Mistrzowie Polski znaleźli się w grupie C tego sezonu Ligi Europy. Zespół Michniewicza zagra ze Spartakiem Moskwa, SSC Napoli i Leicester City. Pierwszy mecz legioniści zagrają już w środę w Moskwie. Początek spotkania o godz. 16:30.

Więcej o: