Roma obroniła honor włoskich drużyn. Niezawodny weteran bohaterem

Niezawodny Edin Dżeko zapewnił Romie awans do półfinału Ligi Europy, choć Ajax Amsterdam długimi fragmentami przeważał w Rzymie. Skończyło się remisem 1:1.

Inter Mediolan nie wyszedł z grupy Ligi Mistrzów. Juventus odpadł z Porto już w 1/8 finału, a Atalanta została wtedy wyeliminowana przez Real Madryt. Napoli odpadło w 1/8 finału Ligi Europy z Granadą, więc honoru Serie A broniła Roma, która w Amsterdamie wygrała 2:1. A jak było w stolicy Włoch?

W pierwszej połowie zbyt wiele się nie działo. Roma oddała piłkę Ajaksowi i głównie skupiała się na rozbijaniu akcji. Tyle tylko, że goście bardzo powoli i przewidywalnie budowali swoje ataki. Tuż po zmianie stron Brian Brobbey wykorzystał bezsensowne wyjście z bramki Pau Lopeza i ze spokojem go przelobował.

Alastair Grant / AP | instagram.com/aubaAubameyang wylądował w szpitalu! To nie konflikt, zachorował na malarię

Chwilę później Dusan Tadić też pokonał hiszpańskiego bramkarza, jednak arbiter - po analizie VAR - gola anulował, bo dopatrzył się faulu na Henrich Mychitarianie. Roma doprowadziła do remisu w 72. minucie. Riccardo Calafiori, obiecujący lewy obrońca rzymian, zagrał w pole karne, piłka odbiła się rykoszetem od gracza Ajaksu i trafiła pod nogi Edina Dżeko, który wykorzystał stuprocentową okazję. 35-letni gwiazdor Romy zdobył swoją 11. bramkę w tym sezonie (siedem w Serie A i cztery w LE)

Zbigniew BoniekZbigniew Boniek zdradza swoje plany po odejściu z PZPN. "Mam nadzieję"

Później wynik się już nie zmienił, więc Roma awansowała.

Kto zagra o finał Ligi Europy?

W półfinale Ligi Europy zagra także Manchester United, który wyeliminował Granadę. Reprezentować Premier League będzie również Arsenal (pokonał Slavię Pragę). Grono półfinalistów uzupełnia Villarreal, pogromca Dinama Zagrzeb. O innych meczach przeczytasz TU.