Angielskie drużyny o krok od awansu w LE! Popis Harry'ego Kane'a. Zabójcza końcówka Arsenalu [WYNIKI LE]

Wieczorne mecze 1/8 finału Ligi Europy należały do faworytów. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Arsenal pokonał na wyjeździe Olympiakos Pireus 3:1. Pewne zwycięstwa zaliczyli również piłkarze Tottenhamu Hotspur, Granady oraz Romy.

W pierwszych meczach, rozgrywanych o godzinie 18:55, Manchester United zremisował z AC Milan 1:1, identyczny wynik padł także w starciu Slavii Praga z Glasgow Rangers, a solidne przewagi przed rewanżem wywalczyli piłkarze Ajaksu Amsterdam i Villarreal.

Ze spotkań wieczornych najciekawiej zapowiadał się mecz Olympiakosu Pireus z Arsenalem Londyn, które było rewanżem za dwumecz sprzed roku, w którym nieoczekiwanie lepszy okazał się zespół z Grecji.

W pierwszej części gry lepsi byli goście, którzy najpierw byli blisko otwarcia wyniku spotkania po uderzeniu Pierre'a Emericka Aubameyanga (piłka trafiła w poprzeczkę bramki Olympiakosu), a następnie, w 34. minucie, wyszli na prowadzenie za sprawą potężnego strzału z dystansu Martina Odegaarda. Piłka wprawdzie leciała w środek bramki gospodarzy, ale została posłana na tyle mocno, że bramkarz Jose Sa nie zdołał skutecznie interweniować.

Niezwykły nastolatek dał nadzieję Manchesterowi United! Anglicy stracili zwycięstwo przez decyzje trenera?Niezwykły nastolatek dał nadzieję Manchesterowi United! Anglicy stracili zwycięstwo przez decyzje trenera?

Piłkarze Arsenalu w defensywie mylili się jednak na potęgę. Przed przerwą mistrzowie Grecji nie byli w stanie jednak skorzystać z prezentów wspomnianego Odegaarda i Davida Luiza, gdyż w bardzo dobrych sytuacjach nie potrafili pokonać Bernda Leno.

Ale że "do trzech razy sztuka", tak podobna strata Daniela Ceballosa w drugiej połowie już zakończyła się golem na 1:1. Z pomyłki swojego rywala skorzystał Youssef El Arabi. Marokańczyk przejął piłkę przed polem karnym i technicznym strzałem zza szesnastki pokonał Bernda Leno.

Końcówka należała już do Arsenalu. Najpierw efektownym strzałem głową popisał się Gabriel, a kilka minut później wynik na 3:1 dla piłkarzy Mikela Artety ustalił uderzeniem z dystansu Mohamed El Neny.

Dublet Kane'a, zwycięstwa gospodarzy

W pozostałych wieczornych meczach solidarnie zwyciężali gospodarze. Tottenham Hotspur pewnie pokonał chorwackie Dinamo Zagrzeb 2:0 po dublecie niezawodnego Harry'ego Kane'a

Pudło Harry'ego Maguire'aNiewiarygodne pudło z 40 cm! Kompromitacja piłkarza za 80 mln euro [WIDEO]

Trwa piękny sen hiszpańskiej Granady. Drużyna z Andaluzji wygrała z norweskim Molde 2:0 po bramkach swoich niezwykle doświadczonych snajperów - Jorge Moliny i Roberto Soldado. Jeszcze wyżej na Stadio Olimpico zwyciężyła AS Roma, która pokonała ukraiński Szachtar Donieck 3:0. Trafienia dla drużyny Paulo Fonseki, byłego szkoleniowca Szachtara, zaliczyli Lorenzo Pellegrini, Stephan El Shaarawy oraz Gianluca Mancini.