Manchester United i Milan grają dalej! Molde sprawiło sensację w Lidze Europy

Trzeci obecnie w Premier League - Leicester oraz piąta drużyna Bundesligi - Bayer Leverkusen odpadły w 1/16 finału Ligi Europy. Największą sensację sprawił jednak norweski klub Molde.

Anglicy w pierwszy meczu z aktualnym liderem ligi czeskiej - Slavią Praga zremisowali bezbramkowo na wyjeździe i byli faworytem rewanżu. Tym bardziej, że wyszli w mocnym składzie, na czele z super snajperem Jamie Vardy.

Sensacja z Molde

Do przerwy był bezbramkowy remis, a po zmianie stron rządzili Czesi. To oni zdobyli dwa gole. Najpierw trafił Lukas Provod, a wynik ustalił w 79. minucie zaledwie 19-letni Senegalczyk Abdallah Sima.

Największą niespodzianką rewanżów była jednak porażka niemieckiego Hoffenheim u siebie z Molde 0:2. Bukmacherzy na wygraną Norwegów płacili ponad 10 złotych.

W najlepszej szesnastce rozgrywek najwięcej przedstawicieli mają Anglicy. O ćwierćfinał zagrają bowiem Arsenal Londyn, Manchester United oraz Tottenham.

• Manchester United - Real Sociedad 0:0. Pierwszy mecz: 4:0 i awans: Manchester United
  • PSV - Olympiakos Pireus 2:1 (2:0). Pierwszy mecz: 2:4 i awans: Olympiakos Pireus.
  • Tottenham - Wolfsberger AC 4:0 (1:0). Pierwszy mecz: 4:1 i awans: Tottenham