Koszmarne pudło Aubameyanga z Benfiką. Sam nie mógł w to uwierzyć [WIDEO]

Benfica zremisowała z Arsenalem 1:1 w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Zespół z Londynu mógł wygrać ten mecz, ale w 19. minucie fatalnie spudłował jego napastnik, Pierre-Emerick Aubameyang.

Benfica objęła prowadzenie w 55. minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Juan Pizzi. Portugalczycy z prowadzenia cieszyli się zaledwie dwie minuty. Do wyrównania doprowadził z bliskiej odległości Bukayo Saka, który wykorzystał podanie Cedrica Soaresa. Więcej bramek już nie padło, ale Arsenal miał ogromną szansę na strzelenie gola znacznie wcześniej, bo już w 19. minucie.

Bartłomiej Drągowski chwalony we Włoszech! Bartłomiej Drągowski chwalony we Włoszech! "Fiorentina podjęła rewelacyjną decyzję"

Niewytłumaczalne pudło Aubameyanga w Lidze Europy z Benficą

Aubameyang dostał idealnie podanie w pole karne z prawej strony, ale fatalnie spudłował, posyłając piłkę z pięciu metrów obok lewego słupka. Po zmarnowaniu wyśmienitej sytuacji piłkarz Arsenalu nie mógł sam w to uwierzyć.

Całą sytuację z Gabończykiem można zobaczyć poniżej:

Po zakończeniu meczu Aubameyang w mediach społecznościowych zamieścił wpis. - Zasłużyliśmy na coś lepszego i powinienem strzelić dziś kilka bramek, ale nadal jeden mecz przed nami. Dobra robota Bukayo Saka - napisał Gabończyk.

Dla gabońskiego napastnika Arsenalu był to dopiero drugi wstęp w tegorocznej edycji Ligi Europy. 31-latek ma na koncie jedną bramkę w tych rozgrywkach. Z kolei w Premier League w sezonie 2020/21 Aubameyang trafił do siatki osiem razy.

Olympique Lyon chciałby zatrzymać gwiazdę zespołu! Olympique Lyon chciałby zatrzymać gwiazdę zespołu! "Wierzymy do samego końca, że przedłuży kontrakt"

Ze względu na obostrzenia sanitarne dot. pandemii koronawirusa spotkanie 1/16 finału LE zostało rozegrane w Rzymie. Mecz rewanżowy odbędzie się 25 lutego.