Koszmarne pudło Aubameyanga z Benfiką. Sam nie mógł w to uwierzyć [WIDEO]

Benfica zremisowała z Arsenalem 1:1 w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Zespół z Londynu mógł wygrać ten mecz, ale w 19. minucie fatalnie spudłował jego napastnik, Pierre-Emerick Aubameyang.

Benfica objęła prowadzenie w 55. minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Juan Pizzi. Portugalczycy z prowadzenia cieszyli się zaledwie dwie minuty. Do wyrównania doprowadził z bliskiej odległości Bukayo Saka, który wykorzystał podanie Cedrica Soaresa. Więcej bramek już nie padło, ale Arsenal miał ogromną szansę na strzelenie gola znacznie wcześniej, bo już w 19. minucie.

Niewytłumaczalne pudło Aubameyanga w Lidze Europy z Benficą

Aubameyang dostał idealnie podanie w pole karne z prawej strony, ale fatalnie spudłował, posyłając piłkę z pięciu metrów obok lewego słupka. Po zmarnowaniu wyśmienitej sytuacji piłkarz Arsenalu nie mógł sam w to uwierzyć.

Całą sytuację z Gabończykiem można zobaczyć poniżej:

Po zakończeniu meczu Aubameyang w mediach społecznościowych zamieścił wpis. - Zasłużyliśmy na coś lepszego i powinienem strzelić dziś kilka bramek, ale nadal jeden mecz przed nami. Dobra robota Bukayo Saka - napisał Gabończyk.

Dla gabońskiego napastnika Arsenalu był to dopiero drugi wstęp w tegorocznej edycji Ligi Europy. 31-latek ma na koncie jedną bramkę w tych rozgrywkach. Z kolei w Premier League w sezonie 2020/21 Aubameyang trafił do siatki osiem razy.

Ze względu na obostrzenia sanitarne dot. pandemii koronawirusa spotkanie 1/16 finału LE zostało rozegrane w Rzymie. Mecz rewanżowy odbędzie się 25 lutego.