Niesamowity mecz w Lidze Europy! Było 3:0, a potem remis i jeszcze rozstrzygający gol w 89. minucie!

Piłkarze Bayeru Leverkusen byli bliscy powtórzenia wyczynu Liverpoolu z finału Ligi Mistrzów z 2005 roku. W meczu 1/16 finału Ligi Europy odrobili trzybramkową stratę w meczu z Young Boys, ale ostatecznie przegrali 3:4.

Niemcy do przerwy przegrywali aż 0:3. W drugiej połowie zaczęli jednak grać znakomicie. Dwa gole w ciągu 180 sekund zdobył Patrik Schick, a już w 68. minucie wyrównał Diaby. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale tuż przed końcem - w 89. minucie - Szwajcarom wygraną zapewnił francuski napastnik Theoson Siebatcheu.

W hicie tej fazy rozgrywek Manchester United wysoko wygrał na wyjeździe z piątą drużyną Primera Division - Realem Sociedad aż 4:0. Dwa gole zdobył Portugalczyk Bruno Fernandes.

Niemal pewne zwycięstwo stracił za to inny faworyt rozgrywek - AC Milan. Crvena zvezda wyrównała bowiem dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Rewanżowe spotkania za tydzień.

Wyniki meczów 1/16 finału Ligi Europy:

• Braga - AS Roma 0:2 (0:1): Dzeko (5.), Mayoral (87.),
  • Crvena Zvezda - AC Milan 2:2 (0:1): Kanga (52. karny), Pankov (93.) - samobójcza (42.), Hernandez (61. karny),
  • Krasnodar - Dinamo Zagrzeb 2:3 (1:1): Berg (28.), Claesson (69.) - Petković dwie (15., 54.), Atiemwen (75.),
  • Olympiakos Pireus - PSV Eindhoven 4:2 (3:2): Bouchalakis (9.), M,Vila (37.), El Arabi (45.), Masouras (83.) - Zahavi dwie (14., 40.)
  • Real Sociedad - Manchester United 0:4 (0:1): Fernandes dwie (27., 57.), Rashford (65.), James (90.),
  • Slavia Praga - Leicester 0:0,
  • Wolfsberger AC - Tottenham Hotspur 1:4 (0:3): Liendl (55. karny) - Heung-Min (13.), Bale (28.), Lucas (34.), Carlos (88.)
  • Young Boys - Bayer Leverkusen 4:3 (3:0): Fassnacht (3.), Siebatcheu dwie (19., 89.), Meschack (44.) - Schick dwie (49., 52.), Diaby (68.)