Dinamo Zagrzeb pobiło rekord wszech czasów. Chorwaci przebili Manchester United

W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europy Dinamo Zagrzeb wygrało w czwartek z CSKA Moskwa (3:1). Spotkaniem z rosyjskim rywalem chorwacka drużyna pobiła niezwykły rekord europejskich rozgrywek.

W 77. minucie czwartkowego spotkania 6. kolejki Ligi Europy Dinamo Zagrzeb straciło dopiero pierwszą bramkę w tym sezonie rozgrywek. Chorwacki zespół miał już wówczas na koncie trzy bramki i był niemal pewny zwycięstwa. Tak samo, jak był pewny pobicia niezwykłego rekordu europejskich pucharów.

Dinamo Zagrzeb z niesamowitym rekordem

Do wspomnianego pobicia rekordu Dinamo musiało bowiem utrzymać czyste konto przynajmniej przez 33 minuty czwartkowego meczu. Przeciągając ten czas do 77 minuty Dinamo łącznie nie straciło gola w europejskich rozgrywkach przez 526 minut. Chorwacki klub pobił tym samym rekord Manchesteru United z sezonu 2010/11. Wówczas "Czerwone Diabły" w pucharach nie dały sobie strzelić gola przez 481 minut.

Dinamo Zagrzeb, Manchester United i Juventus

Dinamo osiągnęło także lepszy wynik od Juventusu, który przed laty także nie stracił gola w pucharach przez kilkaset minut. Tylko turyńczycy, Manchester i właśnie zespół z Zagrzebia zdołali dotrzeć do szóstej kolejki rozgrywek grupowych europejskich pucharów bez straty bramki. Chorwacki portal 24sata.hr podkreślił, że od 1991 roku w Lidze Mistrzów grały 32 drużyny. Od powstania Ligi Europy (2009 rok) grało w niej 48 zespołów. I tylko wymienione Juventus, Manchester i Dinamo nie dały sobie strzelić gola w pierwszych pięciu meczach fazy grupowej.