Vadis Odjidja-Ofoe strzelił gola, a Sandro Kulenović zaliczył asystę z Napoli w LE

Sandro Kulenović zaliczył asystę, a Vadis Odjidja-Ofoe strzelił gola w czwartkowych meczach Ligi Europy. Oba aktualne zespoły byłych piłkarzy Legii Warszawa przegrały jednak swoje mecze.

Sandro Kulenović jest dziś piłkarzem chorwackiej Rijeki wypożyczonym z Dinama Zagrzeb. Były zawodnik Legii Warszawa w czwartkowy wieczór zaliczył asystę w meczu z Napoli w trzeciej kolejce Ligi Europy.

Napastnik w 13. minucie podał do Roberta Muricia, który popisał się ładnym uderzeniem z dystansu, dając Rijece prowadzenie 1:0.

Chorwaci nie dowieźli jednak prowadzenia do końca meczu. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził bowiem Diego Demme, a w 62. minucie samobójczego gola strzelił Filip Braut. Po trzech kolejkach fazy grupowej LE Rijeka zajmuje ostatnie miejsce w grupie po porażkach z Napoli, AZ Alkmaar oraz Realem Sociedad.

Lech Poznań - Standard LiegeLech Poznań zarabia ogromne pieniądze w Lidze Europy

Kulenović w obecnym sezonie zagrał we wszystkich rozgrywkach w dziewięciu meczach, w których strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty.

Gol Odjidji-Ofoe

Na nic zdała się też bramka, jaką dla belgijskiego Gentu zdobył Vadis Odjidja-Ofoe. Pomocnik strzelił gola w 34. minucie meczu z Crveną zvezdą, doprowadzając do wyrównania. Prowadzenie Serbom dał Guelor Kanga, a po przerwie trzy punkty zapewnił im Aleksandar Katai.

Lech Poznań - Standard LiegePuchacz jest zachwycony kolegą z Lecha. "Myśli 14 razy szybciej od piłkarzy Standardu"

Gent, tak samo jak Rijeka, zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie. Belgowie, poza Crveną zvezdą, przegrali też mecze z Hoffenheim oraz Libercem. Odjidja-Ofoe zaliczył dziewiąty występ we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie i dopisał drugą asystę.