Najwyższa domowa porażka Milanu w pucharach! Pierwsza od 242 dni. Ibrahimović zły przy zmianie

Zlatan Ibrahimović był zły, kiedy w 63. minucie został zdjęty z boiska. Ale zły mógł być cały Milan, który w czwartek przegrał z Lille OSC (0:3) w trzeciej kolejce Ligi Europy.

242 dni i 24 mecze bez porażki, od spotkania z Genoą (1:2). To już jednak nieaktualne, bo ta seria właśnie się skończyła. W czwartek, na San Siro, gdzie Milan przegrał pierwszy mecz od powrotu do gry po pandemii. I to przegrał wyraźnie. 0:3 z Lille, a w zasadzie to 0:3 z Yusufem Yazicim, bo turecki pomocnik w czwartek ustrzelił hat-tricka. Dla Milanu była to najwyższa domowa porażka w pucharach w historii. Dotychczas najwyżej przegrywał dwoma golami.

Zlatan Ibrahimović pobił rekord! Potrzebował 60 sekund. MistrzZlatan Ibrahimović pobił rekord! Potrzebował 60 sekund. Mistrz

Błędy Donnarummy, nerwy Zlatana

W 62. minucie Zlatan Ibrahimović nie wyglądał na zachwyconego, kiedy Stefano Pioli ściągał go z boiska. Ale w czwartek Szwed nie pokazał zbyt wiele. Zresztą Pioli musiał reagować, bo Milan już wtedy przegrywał 0:3. Pięć minut wcześniej Gianluigi Donnarumma nawet się nie ruszył, kiedy Yazici kompletował hat-tricka. Trzy minuty wcześniej popełnił jednak większy błąd, bo po mocnym strzale Yaziciego odbił piłkę tak, że ta po jego dłoni wpadła do bramki.

Zlatan Ibrahimović zagra na Euro przeciwko Polsce? Tajemniczy wpis napastnikaZlatan Ibrahimović zagra na Euro przeciwko Polsce? Tajemniczy wpis napastnika

W zasadzie najmniej pretensji do Donnarummy można mieć za pierwszego gola. Z 22. minuty, kiedy sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny po tym, jak Alessio Romagnoli odepchnął Yaziciego w polu karnym.

Lille dzięki czwartkowemu zwycięstwu przeskoczył Milan w tabeli. Francuzi po trzech kolejkach mają siedem punktów. Milan ma sześć. Trzy ma Sparta, która w czwartek pokonała 4:1 Celtic, który z jednym punktem - zdobytym w meczu z Lille (2:2) - zamyka grupę H.

Wyniki czwartkowych meczów Ligi Europy*

Wyniki czwartkowych meczów LEWyniki czwartkowych meczów LE screen/uefa.com

*czwartkowy mecz pomiędzy Villarreal CF i Maccabi Tel Awiw rozpoczął się z opóźnieniem. Powodem były ulewne opady deszczu, które zalały boisko