Kapitalna reakcja Oezila na zwolnienie po 27 latach maskotki Arsenalu. "Byłem smutny"

Klubowa maskotka Arsenalu została zwolniona z klubu po 27 latach pracy. Mesut Oezil nie może się z tym pogodzić i chce wesprzeć finansowo wieloletniego pracownika klubu, aby mógł on pozostać na swoim stanowisku w zespole z Londynu.

W ostatnim dniu okna transferowego Sevilla ogłosiła nietypowy transfer. Hiszpański klub opublikował informację o pozyskaniu Gunnersaurusa - klubowej maskotki Arsenalu, o której w ostatnich dniach było bardzo głośno ze względu na to, że po 27 latach pracy "Kanonierzy" zwolnili Jerry'ego Quya, który w klubową maskotkę wcielał się od 1993 roku.

Zobacz wideo

Komentarz Mesuta Oezila po zwolnieniu klubowej maskotki. "Oferuję zwrot kosztów z pełną pensją dla naszego zielonego gościa"

Mesut Oezil, piłkarz Arsenalu zareagował na zwolnienie Gunnersaurusa. Pomocnik za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował wiadomość, w której przyznał, że jest bardzo smutny z tego powodu. - Byłem bardzo smutny, że Jerry Quy, czyli nasza słynna i lojalna maskotka Gunnersaurus, integralna część naszego klubu została zwolniona po 27 latach. W związku z tym oferuję zwrot kosztów Arsenalowi z pełną pensją dla naszego wielkiego zielonego gościa, dopóki będę graczem Arsenalu - napisał Oezil na Twitterze.

Najgłośniejszy transfer okienka! Gunnersaurus przeszedł do Sevilli

Quy podczas meczów przeistaczał się w słynnego Gunnersaurusa od 27 lat. Mężczyzna przez niemal trzy dekady towarzyszył piłkarzom Arsenalu w ich każdym spotkaniu domowym. Dla kibiców znaczył więcej, niż niejeden piłkarz.

Władze "Kanonierów" za nic miały jednak lojalność i oddanie Quya i zwolniły go z powodów oszczędnościowych. Trudno jednak wyobrazić sobie, jakie oszczędności może przynieść zwolnienie mężczyzny, który wcielał się w rolę maskotki w klubie, gdzie mało grający Mesut Oezil rocznie zarabia 18 mln euro.

Na zwolnienie Quya zareagować postanowiła Sevilla. Hiszpański klub pod koniec ostatniego dnia letniego okna transferowego opublikował informację o zatrudnieniu Gunnersaurusa. Jego wieloletniego twórcy klub rzecz jasna prawdopodobnie nie zatrudnił, ale marketingowo wykorzystał sytuację znakomicie.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: