Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Najgłośniejszy transfer letniego okna transferowego! Niezwykła historia

W ostatnim dniu okna transferowego Sevilla ogłosiła nietypowy transfer. Hiszpański klub opublikował informację o pozyskaniu Gunnersaurusa - klubowej maskotki Arsenalu, o której w ostatnich dniach było bardzo głośno ze względu na to, że po 27 latach pracy "Kanonierzy" zwolinili Jerry'ego Quya, który w klubową maskotkę wcielał się od 1993 roku.

5 października szefowie Arsenalu poinformowali, że z klubu został zwolniony Jerry Quy. Mężczyzna, który od 1993 roku był związany z "Kanonierami". Był z nimi związany w nietypowy sposób, wcielał się bowiem w klubową maskotkę.

Zobacz wideo Kosmiczne pieniądze dla Lecha Poznań! Legia może o tym marzyć. [SEKCJA PIŁKARSKA #66]

Najgłośniejszy transfer okienka! Gunnersaurus przeszedł do Sevilli

Quy podczas meczów przeistaczał się w słynnego Gunnersaurusa od 27 lat. Mężczyzna przez niemal trzy dekady towarzyszył piłkarzom Arsenalu w ich każdym spotkaniu domowym. Dla kibiców znaczył więcej, niż niejeden piłkarz.

Władze "Kanonierów" za nic miały jednak lojalność i oddanie Quya i zwolniły go z powodów oszczędnościowych. Trudno jednak wyobrazić sobie, jakie oszczędności może przynieść zwolnienie mężczyzny, który wcielał się w rolę maskotki w klubie, gdzie grający tragicznie, albo niegrający w ogóle Mesut Oezil rocznie zarabia 18 mln euro.

Na zwolnienie Quya zareagować postanowiła Sevilla. Hiszpański klub pod koniec ostatniego dnia letniego okna transferowego opublikował informację o zatrudnieniu Gunnersaurusa. Jego wieloletniego twórcy klub rzecz jasna prawdopodobnie nie zatrudnił, ale marketingowo wykorzystał sytuację znakomicie.

Przeczytaj także: