Ogromne pieniądze dla Lecha Poznań! Zarobili już cztery miliony euro, a to dopiero początek

Aż pięć milionów euro z samych praw telewizyjnych otrzyma Lech Poznań za awans do fazy grupowej Ligi Europy. A to nie koniec możliwych zysków, które polska drużyna wywalczyła sobie awansem do Europy.

Lech Poznań w fazie grupowej Ligi Europy! Zespół Dariusza Żurawia w czwartek pokonał na wyjeździe Royal Charleroi 2:1 i po pięciu latach przerwy znów zagra w fazie grupowej europejskich pucharów. Bramki na wagę awansu zdobyli dla poznaniaków Dani Ramireza oraz Tymoteusz Puchacz.

Zobacz wideo Różnica między Vukoviciem a Michniewiczem? Michniewicz kocha ten zawód

Wielkie pieniądze dla Lecha

Już w piątek o godzinie 13 "Kolejorz" pozna rywali, z którymi zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Poza prestiżowymi meczami Lecha czeka jeszcze jedna, dużo większa i ważniejsza nagroda: wysoka nagroda finansowa.

Za awans do fazy grupowej Ligi Europy Lech zarobił już cztery miliony euro. Za pokonanie Royalu Charleroi poznaniacy otrzymali 2,92 mln euro, resztę pieniędzy zespół zarobił, pokonując kolejno Valmierę, Hammarby oraz Apollon Limassol.

Jeszcze więcej Lech Poznań zarobi dzięki prawom telewizyjnym. Tutaj poznaniacy otrzymają aż pięć milionów euro. To kwota tak wysoka dzięki temu, że Legia nie zagra w fazie grupowej. Gdyby zespół Czesława Michniewicza odniósł taki sam sukces, jak Lech, to kluby podzieliłyby się pieniędzmi po połowie. W obecnym przypadku jednak cała kwota trafi do Poznania.

Pieniądze z UEFA to nie koniec! Lech może zarobić dużo wiecej

Kolejne pieniądze zespół Żurawia może zarobić za postawę w fazie grupowej. Zwycięstwo w niej warte jest 570 tys. euro, a remis 190 tys. euro. Co jeszcze może zyskać Lech? Pieniądze z wielkich transferów z klubu. Faza grupowa europejskich pucharów jest doskonałym oknem wystawowym dla zawodników z mniejszych europejskich klubów.

Zwłaszcza zawodników młodych, których w Poznaniu nie brakuje. Tacy gracze jak Tymoteusz Puchacz, Jakub Moder czy Jakub Kamiński mogą pokazać się skautom z większych klubów, podbijając kwoty transferowe do takich, jakich w Polsce jeszcze nie widzieliśmy.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.