Lech Poznań pierwszą taką polską drużyną w historii! Wielki powrót do Ligi Europy

Lech Poznań awansował do Ligi Europy po dramatycznym meczu z Charleroi, wygrywającna wyjeździe 2:1. Był to dopiero trzeci awans polskiej drużyny do Ligi Europy, która nie "spadła" z Ligi Mistrzów.
Zobacz wideo Benevento - Inter 2:5. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

3:0 z Valmierą, 3:0 z Hammarby, 5:0 z Apollonem Limassol i 2:1 z Charleroi: tak wyglądała droga Lecha Poznań do fazy grupowej Ligi Europy. Lecha, który już od drugiej rundy eliminacji nie był faworytem swoich spotkań, tym bardziej, że rozgrywał je na wyjazdach (w tym sezonie nie rozgrywa się rewanżów w el. LE). Wyczyn ekipy Dariusza Żurawia jest tym większy, iż stał się pierwszą polską drużyną, która awansowała do LE grając w eliminacjach od pierwszej rundy!

Lech Poznań wraca do fazy grupowej po pięciu latach przerwy

Dla Lecha to pierwszy awans do fazy grupowej LE od sezonu 2015/16, gdy przegrał w eliminacjach Ligi Mistrzów z FC Basel (1:3 i 0:1), eliminując w decydującej rundzie Videoton (3:0 i 1:0). Poznaniacy zakończyli wtedy grupę na 3. miejscu z pięcioma punktami - zremisowali dwa mecze z Belenenses, wygrali i przegrali z Fiorentiną oraz przegrali dwa mecze z FC Basel.

W kolejnych sezonach - 2017/18 i 2018/19 -  Lech odpadał w III rundzie eliminacji, najpierw z Utrechtem (0:0 i 2:2), a następnie z KRC Genk (0:2 i 1:2). Swoich rywali w fazie grupowej LE pozna w piątek, podczas losowania, które rozpocznie się o godz. 13:00. Relacja w Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA