Euforia po awansie Lecha Poznań do Ligi Europy! Bohater jest jeden. "Najlepszy"

Lech Poznań, po dramatycznym meczu z Charleroi, awansował do fazy grupowej Ligi Europy. - Mecz godny Austrii Wiedeń - to jeden z komentarzy, który pojawił się w mediach społecznościowych po spotkaniu.

Lech Poznań po dramatycznej końcówce wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Europy. Zespół Dariusza Żurawia, choć kończył mecz w "10", utrzymał swoją przewagę i ostatecznie pokonał na wyjeździe Charleroi 2:1, po bramkach strzelonych przez Ramireza i Puchacza, jeszcze w pierwszej połowie meczu. Bohaterem z pewnością był Filip Bednarek, który obronił m.in. rzut karny.

Lech Poznań wraca do Ligi Europy i zbiera gratulacje

W mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się komentarze dotyczące awansu Lecha Poznań do Ligi Europy. - Mecz godny Austrii Wiedeń - napisał Radosław Nawrot, dziennikarz "Gazety Wyborczej", nawiązując do awansu Lecha z sezonu 2008/2009, gdy po dogrywce pokonał Austrię Wiedeń 4:2.

Roman Kołtoń chwali przede wszystkim Filipa Bednarka, który miał kilka bardzo ważnych interwencji, a przede wszystkim w 51. minucie spotkania, gdy obronił rzut karny wykonywany przez Kaweha Rezaeiego.

Poznaniacy jeszcze nie znają swoich rywali, z którymi zmierzą się w fazie grupowej Ligi Europy. Poznają ich w piątek, podczas losowania, które rozpocznie się o godz. 13:00. Relacja z losowania w Sport.pl.