Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Azerowie apelują do UEFA ws. meczu z Legią Warszawa. Boją się prowokacji

Azerska Federacja Piłkarska (AFFA) wystosowała apel do UEFA w związku ze zbliżającym się czwartkowym meczem eliminacji Ligi Europy pomiędzy Legią a Karabachem Agdam. Jest on związany z prowokacyjnym działaniem Ormiańskich Sił Zbrojnych na linii frontu.

Jak donosi azerisport.com, w swoim apelu AFFA podkreśla potrzebę zwrócenia przez UEFA szczególnej uwagi i wykazania wrażliwości, aby zapobiec prowokacjom o charakterze politycznym ze strony Ormian podczas meczu Legia - Karabach, przypominając także ormiańską prowokację podczas meczu pomiędzy Dudelange a Karabachem, który odbył się 3 października 2019 roku w Luksemburgu, kiedy to dron przyleciał na stadion mając flagę Górskiego Karabachu.

Zobacz wideo W Legii jak u Kononowicza: nie ma grania, nie ma biegania, nie ma niczego

Apel do UEFA ze strony Azerskiej Federacji Piłkarskiej. Wskazuje na ważną kwestię

Sytuacja w Azerbejdżanie i Armenii jest bardzo napięta, a następne prowokacje mogłyby doprowadzić do poważnych konsekwencji. Kibice Legii wielokrotnie w przeszłości pokazywali kontrowersyjne oprawy. W 2011 roku podczas spotkania z Hapoelem Tel Awiw, na "Żylecie" można było zobaczyć baner, na którym był napis  "Dżihad Legia" - fani nie będą jednak obecni na stadionie, jako że mecze pod egidą UEFA są rozgrywane bez udziału kibiców. 

Mecz Legia - Karabach odbędzie się 1 października na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3. Początek o godz. 20:00.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także: