Lech Poznań poznał rywala w decydującej rundzie eliminacji Ligi Europy

Lech Poznań o awans do fazy grupowej Ligi Europy powalczy z Charleroi FC! Belgowie po bardzo trudnym spotkaniu pokonali Partizan Belgrad po dogrywce 2:1 i w przyszły czwartek podejmą wicemistrzów Polski w decydującym o awansie meczu.

Lech Poznań w środowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy rozgromił na wyjeździe Apollon Limassol aż 5:0, przedłużając serię znakomitych wyników w tegorocznych pucharach - w pierwszej rundzie pokonał na własnym boisku łotewską Valmierę 3:0, a w drugiej ograł na wyjeździe szwedzkie Hammarby 3:0. Przed jednym, decydującym meczem w czwartej rundzie ekipa Dariusza Żurawia będzie miała tydzień przerwy, jako że jej weekendowy mecz ekstraklasy z Pogonią Szczecin został przełożony i to pomimo sprzeciwów jej rywala >>

Charleroi wygrało po pięknym golu z rzutu wolnego

Lech z niecierpliwością czekał na czwartkowe starcie Charleroi - Partizan Belgrad, którego miało wyłonić jego ostatniego rywala w eliminacjach. W 10. minucie niezwykle wyrównanego spotkania Belgowie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu Dorriana Dessoleila. Jednak osiem minut po przerwie niepilnowany w polu karnym gospodarzy Seydouba Soumah dał Serbom wyrównanie, które doprowadziło do dogrywki. W niej o awansie Charleroi przesądził piękny strzał Kaweha Rezaeiego z rzutu wolnego w 108. minucie.

Największym sukcesem Charleroi jest wicemistrzostwo Belgii zdobyte w sezonie 1968/69 oraz udział w dwóch finałach Pucharu Belgii. W europejskich pucharach "Zebry" nie radziły sobie najlepiej, nigdy nie przechodząc więcej niż dwóch rund. Poprzedni raz grały w eliminacjach Ligi Europy w sezonie 2015/16: wyeliminowały Beitar Jerozolimę (9:2 w dwumeczu), by odpaść z Żorią Ługańsk (0:5 w dwumeczu). W tym sezonie ligi belgijskiej Charleroi spisuje się jak na razie znakomicie, wygrywając wszystkie sześć spotkań z bilansem bramek 12:2.

Lech Poznań zagra o awans w czwartek

Mecz Charleroi - Lech zostanie rozegrany w czwartek 1 października (nie będzie rewanżu). Jego zwycięzca awansuje do fazy grupowej Ligi Europy. Dokładną godzinę rozpoczęcia spotkania poznamy w późniejszym terminie.

Po raz ostatni Lech Poznań grał w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2015/16. Zajął wtedy 3. miejsce z pięcioma punktami, wyprzedzając portugalskie Belenenses lepszym bilansem bramkowym (najlepsze było Basel z 13 pkt, drugie miejsce zajęła Fiorentina z 10 pkt).