Lech czeka na rywala. Z kim zmierzy się w IV rundzie eliminacji Ligi Europy?

Lech Poznań pokonał Apollon Limassol 5:0 (1:0) w wyjazdowym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Europy. W ostatniej fazie, która zadecyduje o awansie do fazy grupowej rozgrywek, zmierzy się z Charleroi albo Partizanem Belgrad.

Poznaniacy objęli prowadzenie już przed przerwą, gdy w 42. minucie bramkę strzelił Pedro Tiba. W drugiej połowie swoje trafienia dołożyli Mikael Ishak w 47., Jakub Kamiński w 58., Jan Sykora w 81. i drugi raz Tiba w pierwszej minucie doliczonego czasu. Dzięki zwycięstwu 5:0 z Apollonem Lech pewnie awansował do IV rundy. W czwartek, 24 września pozna rywala, z którym przyjdzie mu powalczyć w ostatnim meczu eliminacji o awans do fazy grupowej Ligi Europy

Charleroi czy Partizan? Lech pozna rywala w IV rundy eliminacji LE w czwartek

Zmierzą się z belgijskim Charleroi albo Partizanem Belgrad z Serbii. Dla Charleroi udział w tegorocznych eliminacjach jest pierwszym od pięciu lat. Wtedy odpadł z rozgrywek właśnie w trzeciej rundzie, przegrywając z Zorią Ługańsk w dwumeczu 0:5. Partizan to uczestnik fazy grupowej zeszłego sezonu LE. Trafił wtedy do grupy z AZ Alkmaar, FK Astaną oraz Manchesterem United i zajął trzecie miejsce. Rok wcześniej odpadli w ostatniej fazie eliminacji po porażce 1:4 w dwumeczu z Besiktasem.

Rywala Lecha wyłoni spotkanie, które zaplanowano na czwartek o godzinie 19:00. Polski zespół będzie występował w IV rundzie w roli gości. Spotkanie ma się odbyć 1 października bez udziału publiczności.