Michał Żyro zadziwił w 94. minucie meczu. Tego nie da się wytłumaczyć. Wcześniej dał awans [WIDEO]

Piast Gliwice awansował w czwartek do 3. rundy eliminacji Ligi Europy, pokonując TSV Hartberg 3:2. Gliwiczanie mogli wygrać nawet wyżej, ale w samej końcówce spotkania w wyśmienitej sytuacji fatalnie spudłował Michał Żyro.

Była 4. minuta doliczonego czasu gry drugiej połowy. Piast prowadził 3:2 i wyprowadził kontratak, który powinien zakończyć się golem. Powinien, bo nie skończył się za sprawą fatalnego strzału Żyry.

Skrzydłowy dostał idealne podanie na jedenasty metr i miał przed sobą jedynie bramkarza TSV Rene Swete. Polak nie trafił jednak czysto w piłkę i posłał ją wysoko nad bramką. Sytuację zobaczyć można w materiale wideo poniżej.

Do Żyry pretensji jednak mieć nie sposób. Były piłkarz Legii Warszawa wszedł na boisko w drugiej połowie, zmieniając Piotra Parzyszka, i w 84. minucie zdobył zwycięską bramkę dla swojej drużyny.

Piast w 3. rundzie Ligi Europy zmierzy się z ćwierćfinalistą poprzedniej edycji tych rozgrywek FC Kopenhagą, w której od tego sezonu występuje Kamil Wilczek. Oprócz ekipy z Gliwic w 3. rundzie zagrają jeszcze dwa inne polskie zespoły - Lech Poznań (zagra z Apollonem Limassol ) i Legia Warszawa (KF Drita).